Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől nem múlik el a hüvelygom...

Mitől nem múlik el a hüvelygombám? Immár több, mint 2 hónapja!

Figyelt kérdés
Tobb honapja szenvedek huvelygombatol, a hajlamot az anyukamtol orokoltem, de ettol fuggetlenul nem allapot, hogy honapok ota kiirthatatlan! Mikor julius vegen elojott, Canesten kombival kezeltem magam, de mivel ez hasztalannak bizonyult, termeszetesen orvoshoz fordultam- es azota nagyjabol kethetente visszajarok, mert egyszeruen hiaba ir fel barmit is, nem mulasztja el a problemamat. Mar mindenfele kupot, antibiotikuomot, kremet felirt, nemreg fejeztem be a legutobbi kurat, de semmi eredmeny. Valahanyszor visszamegyek, az orvosom azt mondja, hogy nagyon minimalis mertekben vannak elszaporodva a gombak a huvelyemben, es hogy ne aggodjak, nincs komolyabb bajom. De megis, hogyne aggodnek? Harom eve vagyok egyutt a parommal, ezido alatt egyikunk se fekidt le massal, ebben biztos vagyok. O is kapott gyogyszert, habar neki nem voltak tunetei. Nagyon odafigyelek az etrendemre, minden kis szabalyt betartok, amirol olvastam, pamut fehernemut hordok, megfeleloen tisztalkodom, elofrolas joghurtot eszem, minimalis cukrot fogyasztok, grapefruit mag kivonatot is hasznalok (csepp formajaban). A gyogyszerekkel kapcsolatban mindig betartom az orvos utasitasait. Fogamzasgatlot szedek,amit menstruacios gorcsok miatt irtak fel nekem, de meg harom evvel ezelott, es azota eloszor fordult elo, hogy nem hat semmilyen gyogyszer. Mit tehetnek meg? Konyorgom, valaki segitsen!

2013. okt. 26. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Ebből csak az derült ki, hogy te használtál egy doboz ősrégi canestent találomra, az nem hogy az orvos csinált-e tenyésztést és az alapján adott-e megfelelő szert. Volt tenyésztésed? Mi az eredménye? Mit adott rá a doki? Utána hüvely-regeneráló kúpot kaptál esetleg? Sok esetben gyenge a hüvelyflóra gyógyszeres kezelés után és ezért tér vissza a gyulladás.
2013. okt. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. Ha tüneteid vannak, orvoshoz kell menni és tenyésztést kell csinálni!

2. Ha megvan az eredmény, akkor célzottan kell kezelni téged is és a partnered is!

3. Kezelés után hüvelyflóra helyreállító készítményt kell alkalmazni. Egyszer helyreállító kúrát, majd pedig fenntartót.

4. A fogamzásgátló sajnos egyeseknél hozzájárul rendesen, hogy állandóan előjöjjön a hüvelygomba.

Amennyiben célzottan vagy kezelve, a hüvelyflóra is helyre van állítva, mégis előjön a fertőzés, akkor érdemes letenni a fogamzásgátlót.


Illetve jön egy saját tapasztalat.

Én is játszottam ezt egy ideig, hogy nőgyógyászhoz jártam, mert állandó fertőzéseim alakultak ki. Vagyis mint kiderült, sokszor nem is fertőzésem volt. A nőgyógyászaton azt csinálták, hogy egyből írtak fel gombaölő készítményeket, volt, hogy csináltak tenyésztést, volt hogy nem. És sokszor a tenyésztés teljesen negatív eredményt mutatott, vagyis nem volt kórokozó a hüvelyemben, mégis viszkettem vagy éreztem csípő érzést.

Belefáradtam és elmentem privátba bőrgyógyászhoz. Aki vett mintát a hüvelyemből és egyből megnézte, hogy van-e kórokozó vagy sem. Ha nem volt, nem kezelgetett feleslegesen. És amúgy kiderült, hogy sokszor nem is fertőzésem volt, hanem irritációm. Ami ugyanúgy együtt járhat viszketéssel és égő vagy csípő érzéssel. Illetve a sok hüvelyi készítmény már felsértette a hüvelyem nyálkahártyáját, amit már a rendes, nem fertőzéses folyás is csípett. Ezért, ha bármilyen fertőzésem is volt, mindig szájon át szedhető gyógyszert kaptam és nem hüvelyben alkalmazott készítményeket.

Illetve az irritáció kezelve lett krémmel.

És utána, mikor már nem használtam egy csomó felesleges készítményt odalent, elmúltak a panaszaim.

2013. okt. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves 1. valaszolo! Nem egy osregi canestent hasznaltan talalomra, hanem elszaladtam a patikaba es beszereztem egy vadiujat, espedig azert, mert ez a keszitmeny mar elozoleg bevalt. :) amikor elmondtam ezt az orvosnak, nem volt kifogasa ellene, egyszeruen elmondta, hogy ez nem minden esetben valik be. Annyi eszem mar van, hogy nem hasznalok mindenfele osregi gyogyszereket.

Tenyeszetet nem csinalt, ilyenrol meg nem is hallottam. Megvizsgalt, megallapitotta a diagnozist, felirta a gyogyszert, valamint ket veny nelkul kaphato keszitmenyt, amit elmondasa szerint akkor kellett volna hasznalnom, ha helyreallt a normal allapot, de ilyen nem tortent.

2013. okt. 26. 17:51
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 2. Valaszolo!

Koszonom a hozzaszolasodat, sokat segitettel vele. En nem privat nogyogyaszhoz jarok, hanem allamilag tamogatott nogyogyaszatra, ahol nem kell fizetnem a vizsgalatert. Ha ugyanoda visszamegyek, es mmegkerem, csinaljon tenyesztest, meg fogja tenni? Mert nekem ilyen lehetoseget eddig meg csak nem is emlitett.

A veny nelkul kaphato keszitmenyek egyikere ( lactofeelt es gynophilust kaptam), azt irtak, a gombaolo szerek tulzott hasznalata is hozzajarul a fertozes ( vagy akarmi is ez) kiujulasahoz. Most akkor megis mit tegyek? Hasznaljam ezt a szert, vagy ne? Erdemesebb lenne egy privat orvost meglatogatnom?

2013. okt. 26. 18:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, az, hogy tenyésztésről még nem hallottál, de a canestenről már igen sok jót nem árul el. A siető orvos ránézésre állít fel diagnózist, míg az értelmes tenyésztést vesz le és küld el laborba. Ebből kiderül, hogy mi okozza a gyulladásod. Ránézésre talán meg tudja mondani, hogy mi bajod van, de ez sajnos nem mindig sikerül, ahogy szerintem a te eseted is ezt igazolja. A canesten pedig egy vény nélkül kapható szer, nyilván azért kapható vény nélkül, mert nem csinál túl nagy kárt, ha valaki úgy használja, hogy szüksége sincs rá, mert mondjuk tök más baja van. Mivel soha nem volt tenyésztésed nem tudjuk, hogy gombád van vagy valami teljesen más. Az a doki, aki rádnéz, ajánl egy vény nélküli gyógyszert azt nem mondanám jó orvosnak. Azért mentél orvoshoz, hogy ne jósoljon és olyan szert adjon, amit akárki megvehet, hanem hogy derítse ki mi a bajod. Szerintem menj másik orvoshoz, ha tudsz. Tenyésztést kellene csinálni nálad, ha tényleg gombád van annak már el kellett volna múlnia. Nem akartalak megsérteni, de amit leírtál az nem egy jó orvosi kezelésnek tűnik.
2013. okt. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3. Valaszolo!

Ezek szerint az orvossal van a baj, eleg durvanak tartom, hogy en meg ilyenrol, amikrol irtatok, nem is hallottam. Sajnlatos, hogy ilyen orvosok vannak. Mivel a privat nogyogyasz eleg sokba kerul, amit mi nem nagyon engedhetunk meg magunknak (vizsgalat+gyogyszerek=nagyjabol 20.000 Ft), megprobalok ezzel az krvossal beszelni ezekrol a dolgokrol. Koszonom a segitseget!

2013. okt. 26. 18:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak ez az egyetlen doki rendel felétek? Nem tudsz más napon menni? Vagy másik városba esetleg? Ha nem megy, akkor úgy menj vissza a dokihoz, hogy nem múlt el a bajod a kezelése ellenére és szeretnél tenyésztést kérni. Lehet, hogy azt fogja mondani, hogy az időbe telik míg visszajön az eredmény és utána tud csak gyógyszert adni, de akkor ez van, így is vállald. Lehet, hogy neked akart jót, hogy gyorsan kezelést kapsz, de a jelek szerint nem jól állapította meg ránézésre a bajod. Olyan ez, mintha neked egy tál kaját elédtéve kellene megmondani, hogy milyen hús az és milyen fűszert használtak. Talán sikerül, de nem minden az aminek látszik. A nőgyógyászok szeretnek ránézésre diagnosztizálni, de ez nem jelenti azt, hogy ne kérhetnél tenyésztést.
2013. okt. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 4. es 5. valaszolok!

Koszonom a tanacsaitokat, az orvossal kapcsolatosat mindenkepp megfogadom, es a sarkamra fogok allni, ha esetleg kelletlenkedik.

A joghurtos tampont nem igazan merem kiprobalni, mivel rengeteg kupot kellett mar hasznalnom, es tartok tole, hogy mar igy is elegge meggyotortem a huvelyemet... A link pedig hasznos lehet, koszi!

2013. okt. 26. 21:32
 9/9 anonim ***** válasza:

még annyi kiegészítés, hogyha megvan a tenyésztés és indul a célzott kezelés, akkor onnantól a fehérneműidet főző mosással mosd, így csökkentheted a visszafertőzés esélyét! Sajnos a 40-50-60°C-os mosás nem fertőtlenít eléggé!

(igaz a 90°C fok körüli mosás meg a mosóporban lévő enzimeket teszi tönkre, de valamit valamiért! Az enzimek nem fertőtlenítenek!)

2013. okt. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!