Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nem jön meg a menstruáció,...

Ha nem jön meg a menstruáció, elmegyek orvoshoz. Ha észreveszi, hogy terhes vagyok mit csinál? Hogy akadályozza meg a terhességet? (3 napja késik )

Figyelt kérdés
2013. okt. 27. 15:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mióta menstruálsz? Rendszeres szokott lenni? Nekem volt,hogy kimaradt hónapokra és volt amikor 2 hetet késett. Megvan rá az esélye,hogy terhes vagy?
2013. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok. Szerintem nem vagyok terhes, csak érdekel, hogy az orvos mit tud csinálni, ha mégis.
2013. okt. 27. 16:00
 3/15 anonim ***** válasza:
Rákérdez, hogy meg akarod-e tartani. Ha nem, akkor abortusz a lehetséges megoldás- erről mindent megtalálsz a neten.
2013. okt. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha észreveszi, hogy terhes vagy, akkor közli veled. Eldöntheted, hogy megtartod-e vagy sem.


ha nem akarod megtartani, akkor beszélned kell egy védőnővel, hogy miért nem. Nem fog rugózni, ha nemet mondasz, akkor megkapod a papírod, és mehetsz abortuszra.

Ha meg akarod tartani, akkor teszed, amit az orvos mond.


Az orvos úgy akadályozza meg a terhességet, hogy fogamzásgátlót ír fel, kivizsgálás után.

Ha már netalán terhes lennél, akkor a te döntésed, hogy mit csinálsz. Időd van még, mert 3 hónap alatt lehet elvetetni.


Ha megtartod az esetleges babát, akkor gratulálok, ha netán nem, akkor minél hamarabb vetesd el, mert ugyan 3 hónapig lehet, de akkor már dobog a szíve a babának.


Nekem 2 abortuszom volt, egy 22 éves koromban, egy pedig nem rég, 39 évesen. Az elsőre nem emlékszem, a másodiknál már volt szívhang. Akkor nem viselt meg a kisműtét, de azóta is gyakran eszembe jut, hogy lassan készülnék az ovira, milyen lenne...

Az elsőt nem, de a másodikat megbántam. Meg kellet volna tartanom, de olyan hirtelen jött és olyan körülményeim voltak, hogy akkor még csak nem is gondolkoztam rajta. Ráadásul a védőnő sem akart rábeszélni, csak annyit közölt, hogy mostanában többen jönnek 40 körül szinte, mint a nagyon fiatal korosztályból.


Dönts okosan. A kérdésedből azt veszem le, hogy nagyon fiatal vagy még, és az esetleges apa semmiről nem tud, talán a kapcsolatot sem tartjátok már.

2013. okt. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Négyes hozzászólást kiegészítve: csekket kapsz a papír mellé, ha kifizetted a huszonpárezret, már mehetsz is.
2013. okt. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Meddig adnak cseppeket? Hány hónapos terhesnek??

És ha beszedik, akkor vége a terhességnek?

2013. okt. 27. 16:11
 7/15 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincsen ilyen terhességmegszakítás- Kitágítás után vákummal távolítják el a magzatot.
2013. okt. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tabletta sincs ???
2013. okt. 27. 16:15
 9/15 anonim ***** válasza:
Nincs tabletta. Elvileg engedélyezve van, de tudtommal jelenleg egyetlen klinika sem vállalja a tablettával való megszakítást, a... ööö... társadalom egy elég hangos részének ellenállása miatt.
2013. okt. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Esemény utáni tabletta van, arról lekéstél.


Terhesség megszakító tabletta sincs TB-re, ha netán magánklinikára mész, és ott adnak, azzal sem vagy kisegítve, mert akkor is bent fekvéssel csinálják, és sokszor akkor is kell az utólagos méhtisztítás műtéttel. Tehát ezzel nem vagy kisegítve.

Ráadásul fájdalmas görcsök vannak az abortusz tablettánál, és erős vérzés is felléphet, ezért kell kórházban lenni.

2013. okt. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!