Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csajok, mi a fogamzásgátló...

Csajok, mi a fogamzásgátló tablettáról a véleményetek? Van pár kérdésem ezzel kapcsolatban, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Eldöntöttem nagy nehezen hogy elmegyek orvoshoz hogy íratok fel fogamzásgátló tablettát. Leírnátok a tapasztalataitokat ezzel kapcsolatban? Hallottam ilyeneket hogy aki sokáig szedi nem lehet gyereke, illetve hát a hízás. Egy közeli barátnőm aki csoda szép vékony volt most nagyon nagyon meghízott a tablettától, szinte felismerhetetlen. Igazából arról sem tudok szinte semmit hogy hogyan kell szedni, azt sem hogy mikortól hat, de gondolom ezt majd az orvos elmondja. Nagyon megköszönném ha tudnátok nekem tapasztalatokat írni!!
2013. nov. 1. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
egy negatív tapasztalat van az,hogy nemlátja az ember,hogy hat-e.az ovszernél más mert ott látja az ember hogy nincs baj.amúgy meg vagyok elégedve vele.nemhíztam,a ''mensi'' is szinte szórakozás az eddigihez képest.
2013. nov. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekem is pozitívak eddig a tapasztalataim vele. egyrészt én közelebb érzem magamhoz a páromat szex közben (igen, tudom, ez ilyen "sablonszöveg", de én tényleg így érzek), és ez jó. másrészt megszűnt az elég durva hormoningadozásom a ciklusomban, nem vagyok annyira hisztis, mint korábban.

ismerősőknél van egy nő, aki 10 évig egyfolytában szedte a tablettát, és igen, úgy néz ki, hogy neki nem lehet gyereke emiatt, hosszú ideje próbálják helyrerakni a ciklusát, semmi. épp ezért fogok én szünetet tartani. egyébként ezelőtt a sztori előtt is egyértelmű volt számomra, hogy hormontartalmú gyógyszert nagyon hosszan szünet nélkül nem szabad szedni.

2013. nov. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló gyógyszer. Ahogy minden gyógyszernek, ennek is lehetnek mellékhatásai.

Tudok neked olyan példát mondani, hogy azt gondolod, a fogamzásgátló vmi csodaszer, de olyat is, hogy azt gondolod, a tabletta méreg.

Mindeni máshogy reagál rá. Hiába írja vki, hogy neki semmi baja tőle, ha neked éppen lesz. És hiába írja vki, hogy nála bajt okozott, ha neked semmi bajod vele.

El kell dönteni, hogy megéri-e a kockázatot vagy sem.

2013. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

23/L


Én 17 évesen kezdtem el szedni,annak reményében,hogy majd elmúlnak az erős görcseim,és kevesebb vérzésem lesz.

Hát, a görcseim nem múltak el,csak enyhén csökkentek,de így is sokszor majd megszakadtam,a vérzésem viszont kevesebb lett,időben órára pontosan megjött.Persze jó,mert nincs óvszer stb.

De!

Egyáltalán nem jó,semmilyen jó hatással nincs a szervezetre.Csak menstruációszerű vérzés van,nem rendes menstruáció!A szervezeted totál beszabályozza.

Nekem az idegrendszerem teljesen bekészült tőle.Két hét normális,két hét totál idegállapot.Szóval én meguntam! És befejeztem.Rontja a hüvely PH-ját,könnyebben össze lehet bármit szedni,és az állandó sakkozás,ha antibiotikumot kell szedni,ha hánysz vagy megy a hasad,esetleg elfelejted bevenni,emellett ráadásul egy eseményutánit bevenni óriási hiba,önmagában is elég káros az eseményutáni!

Tetszett,nem tetszett,visszaváltottam az óvszerre,és nem bántam meg,vannak görcseim,kicsit több a vérzésem,de nem fájnak annyira a melleim,hogy nem bírok sehogy se feküdni,hogy nem bírok hozzájuk érni,nem vagyok idegbeteg,tudom mikor jön meg,előtte egy nappal megérzem!

Már nincs az,hogy előtte egy hétig görcsöltem stb.Aznap gondol egyet,görcsöl és megjön.

Az orvosok sok rosszat nem mondanak el,szinte mindenre a fogamzásgátló a válaszuk.Ha fáj a hasad azért,ha ez a bajod azért.

Ez az én véleményem,én többet nem mérgezem magam vele.

2013. nov. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!