Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogtam a macskát az ölembe és...

Fogtam a macskát az ölembe és nagyon megíjed valamitől és ijedtben elkarmolta a mellem. Lemostam vizzel és ferőtlenitettem is. Enyhén vérzik és fáj ha hozzá érek. Most sebtapasz van rajta. Nagyon félek, hogy valami baj lesz. Ugye nem lesz semmi? 19/L

Figyelt kérdés

2013. nov. 4. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
remélhetőleg nem. De ilyenkor érdemes elmenni orvoshoz,mert Tetanus oltást kapnod kell! Sőt lehet,hogy veszettség ellenit is.
2013. nov. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
amúgy egész baba korom óta volt macskám és folyton lekaromlt és eddig nem volt semmi(be is voltak oltva) csak hát khmm...eddig még a mellemet egy se...
2013. nov. 4. 18:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nem lesz. Az én macskám állandóan a hasamon fekszik, és úgy nézek ki, mint egy háborús sebesült, mert állandóan kiengedett karmokkal gyúr maga alatt. Ha vérzik is, akkor Betadine-nal bekenem, amúgy mást nem szoktam csinálni vele.
2013. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Ha házban tartott macska kisebb a lehetősége. Ha nem akkor viszont nem is olyan kicsi. Az esetek zömében nincs semmi gond,de akár lehet is. Nem akarlak orvoshoz "hajtani",de jó ha mindent tudsz ezzel kapcsolatban. Amúgy mindegy,hogy a melleden van-e vagy máshol a helyi kezelésnek jó a Betadine.
2013. nov. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 CODE3 ***** válasza:
87%
Az előttem írónak 10 pont, szinte szóról szóra. Érdekes volna, hogy mennyire hatolt bőr alá a karom? Csak 1 mm, vagy azért mélyebben. Utóbbi esetben kéne a tetanus, bár már annyi óra eltelt, hogy gyakorlatilag mindegy is. Fertőtlenítetted, szerintem 19 éves szervezeted ellen tud állni és nem alakul ki semmi belőle. Jó egészséget!
2013. nov. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

" Érdekes volna, hogy mennyire hatolt bőr alá a karom? "


Ezt miért kérdezed? Nem tudsz netán írni? Akkor minek ez a nagy mellény, amivel osztogatod a dicsértet? Hiteles egy olyantól a dicséret, aki írástudatlan? ...

2013. nov. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2013. nov. 5. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!