Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy nő adhat vért ha épp...

Egy nő adhat vért ha épp menstruál?

Figyelt kérdés

2013. nov. 5. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Bármit adhat. Akár vizeletmintát is.
2013. nov. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem adhat! Túl nagy lenne a vérveszteség.

Ne keverjük össze a véradást a vérvétellel. Vérvételre szabad mennie, ott nem vesznek le olyan sokat.

2013. nov. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és az miért olyan nagy baj lenne ha még is adna? és megkérdezik mielőtt elkezdik?
2013. nov. 5. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem adhat!!! plusz vérveszteség miatt gondolom.

Én egyszer adtam vért, vissza is ültem a székbe, mikor megpróbáltak felállítani, gondolom ha még menstruáltam is volna, "ott maradok" :D

2013. nov. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megkérdezik véradás előtt. Egy teljes A4-es papírt kell kitöltened mindenféle kérdésekkel, amit utána orvossal meg is beszéltek.

A véradás elég nagy vérveszteséggel jár. Fél liter vér. Van aki menstruáció nélkül is simán elájul vagy rosszul lesz tőle, menstruációval együtt meg pláne. Ezért nem engedik.

Várd ki amíg vége, utána nyugodtan adhatsz...

2013. nov. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem adhatsz, azt hiszem szinte ez az első kérdés amit feltesznek. Ha épp megvan, akkor ki sem kell töltened a további lapot, haza küldenek.
2013. nov. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bárzsing ***** válasza:
Tőlem nem kérdezték meg egyszer sem, volt, hogy úgy adtam, hogy épp megvolt. Tudtam róla, hogy nem ajánlott, de bírni szoktam a vérvesztést, ezért nem törődtem vele, és így sem okozott semmi tünetet.
2013. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!