Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sok és mindennapos fehér...

Sok és mindennapos fehér folyás. Csökkenthető valahogy, illetve a pasiknak nagyon zavaró?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos a nők azon táborához tartozom, akiknek mindennapos és eléggé nagy mennyiségű fehér folyása van. Voltam már vele nőgyógyásznál, elmentem egy hüvelyi ultrahangra is, de azt mondták, hogy ez teljesen rendben van.. csak hát zavaró. Az lenne a kérdésem, hogy sokan küzdenek még ezzel a problémával? Illetve ha igen, akkor van valami módszer, amivel csökkenthető a mennyisége? Talán ha étrendbeli változás lenne, vagy intim lemosót használnék tusfürdő helyett... nem tudom. Kérlek, adjatok ötleteteket!

És a fiúkhoz még egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyire zavar ez titeket? Mert én például nehezebben nyílok meg a pasiknak, mert tudom, hogy ez a "problémám" mindennapos... zavar titeket, ha benyúltok a lány bugyijába és "ezt" találjátok ott?



2013. nov. 10. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Az a fontos, hogy az orvos mondta, hogy nincs semmi baj! Értelmes pasit ez nem zavar.
2013. nov. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze sincs az értelemhez, hanem ahogy van akit zavar a kis mell, vagy a "saláta" punci, vagy az erősebb test illat/szag, stb, stb, van akit meg ez zavar. De a többséget feltehetőleg nem.
2013. nov. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jöhetnének még :) És egyébként a másik kérdésemre tudja valaki a választ: csökkenthető valahogy a folyás mennyisége? Változtassak az étrendemen esetleg? Nem tudom, az segít-e, de olvastam valahol...
2013. nov. 13. 12:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Probiotikumot szedjél / egyél és prebiotikumot is.

Pl. minden reggel egy probiotikus joghurtot 3 evőkanál zabkorpával. (Probiotikus pl. a Bakony probiotikus joghurt, vagy a Danone aktivia vagy pl. Bakony probiotikus túró. vagy Protexin Candid Plus kapszula, vagy Probiotik plusz kapszula vagy Normaflore... stb.)

Semennyi cukrot ne egyél és sok zöldséget. (napi max. 1 zsömlét).

2013. nov. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Zavar? Ez attol fugg. Ha az orvos azt mondja normalis, akkor aki az orvosnak hisz, az ugy eli az eletet hogy ez normalis es a normalis pasit nem zavarja.

Aki maskepp eli az eletet es abban hisz hogy ez nem normalis, azt zavarja. Nem tudom, ertheto-e.


Amikor valakinek nagyon taknyos az orra, az szerintem nem normalis. A nyalkahartyat valami baszkuralja, a test valadekkal reagal.

Amikor valami zavarja a szemunket, a test csipaval reagal. Normalis amikor valakinek nagyon csipas a szeme? Es van akit ez zavar? En igy allok a folyashoz is.


Nekem is volt evekig, aztan etrendet/eletmodot valtoztattam es elmult. Csak menzi elotti/utani napokon van nemi paca a bugyiban, es el nem tudom utolag kepzelni hogy tudtam ugy elni, amikor meg folyasom volt. Iszonyu nagy gatlas hullott le, hgy elmult es a feher bugyis este olyan szinu marad mint mikor reggel felvettem:)


Amikor tobb szemetet vagy sok cukros kajat eszek es a mozgassal is felhagyok olyankor elofordul nemi folyas es a parom meg is jegyzi mindig, hogy figyeljek oda magamra mert neki nem tettszik (ertheto is!).


Keruld a cukros kajakat, egyel sok zoldseget, lehetoleg nyersen (vagy parolva). Fogyassz vitaminokat, probiotikumot es oblogethetsz is. Guglizz intim oblogetoket (van amit otthon ossze lehet kutyulni ecet, viz, tea fa olaj stb (csak nem tudom a pontos aranyokat).


Hiaba mondta az orvos hogy normalis, ne torodj bele, higgy abban hogy lehet es tudsz valtoztatni! Sok sikert!

2013. nov. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az új válaszokat is!

Az a helyzet, hogy iszonyú egészségtelenül étkezem, napi szinten befigyel nálam a csoki, a chips, rengeteg sót és cukrot fogyasztok. Az alakomon ez nem látszik, sokan irigykednek ezért, de tulajdonképpen ha jobban belegondolok, akkor még sem olyan nagyon jó ez így. Egészség szempontjából például biztosan nem, bár tény, hogy a sok cukor rengeteg boldogsághormont termel, és sokszor úgy érzem, hogy a nassolás a lételemem. De... attól, hogy kívülről nem látszik, belülről még okozhatnak problémát ezek a dolgok, szóval remélem, hogy ennek az egésznek lesz akkora hatása, hogy megérje "átszoknom" az egészséges életmódra... mindenesetre köszönöm még egyszer mindenkinek a hozzászólását, megpróbálok változni / változtatni.

2013. nov. 15. 12:50
 7/7 anonim válasza:
Szia :) elmúlt a folyás? ha igen, akkor mi segített?
2017. febr. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!