Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhszájseb esetén tényleg...

Méhszájseb esetén tényleg küretet végeznek, amit elküldenek szövettanra?

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 20:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miért csinálnának küretet?Küretnél lekaparják a méh belső falát borító nyálkahártyát.
2013. nov. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Mert ma voltam nőgyógyásznál és azt mondta, hogy méhszájsebem van, kaptam gyógyszert, mondta, hogy utána menjek vissza, hogy megnézze, hogy visszahámosodott -e, ha nem, akkor eü. küret és elküldik szövettanra.

P2-es a méhnyakrák szűrésem.

2013. nov. 15. 21:06
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem küretet(az azt jelenti,amit az első válaszoló írt),hanem konizációt végeznek,ami azt jelenti,hogy a méhszájnak abból a részéből,ahol az elváltozást találták ezt ék alakban kimetszik.
2013. nov. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ilyet általában P3,P4 - nél csinálnak,de lehet,hogy a te P2 eredményed mellet volt dysplasiára utaló jel?
2013. nov. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ja! Most látom,hogy van :)
2013. nov. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

a dysplasia az mit jelent? rákos lehet a méhszájam, méhnyakam P2 eredmény ellenére?

ritkán vagyunk együtt a párommal, de utána vérezgetek. ennyi a tünet

2013. nov. 15. 21:35
 7/16 anonim ***** válasza:
A dysplasiának több fokozata van. Az alacsony fokozatú dysplasia csak enyhe változásokat okoz és akár gyulladástól is lehet. Még kezelésre sincs minden esetben szükség. Ne félj! Rákod biztosan nincs!
2013. nov. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet. az lehet gond, hogy 4 év alatt 3 babát szültem 2-2 év korkülönbséggel. nagyon voltak, 4-4,5kg babánként és természetesen születtek és varrtak bent is mindig? A méhnyakamat is varrták. ez lehet a gond?
2013. nov. 15. 21:49
 9/16 anonim ***** válasza:
nekem fagyasztották annó. egy kb fél perces művelet volt. Nem hallottam még hogy emiatt küetet csinálnának. eleve az a méhnyálkahátya lekaparása ez mega a máhszájadon van... nem is értem. Azért kérdezz meg egy másik rovost is. Vannak néha fura dologk. Multkor egy lányt csak ugy el akartak küldeni HSG-re (átjárhatósági vizsgálat) Még csak most akarnak elkezdeni próbálkozni de az orvos azt mondta menjen el azért rá. nem is értem.....
2013. nov. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Jaj, én sem értek semmit.

Régen ez a doki (sztk) azt mondta, hogy nehezen fogok teherbe esni, mert hátrahajló a méhem és van benne egy 2cm-es mióma. Elsőre terhes lettem, majd még kétszer elsőre sikerült szerencsére.

Nem vetéltem, nem volt semmi gond terhesség, szülés alatt sem.

Most 11 hónapos a 3. gyermekem, és azért mentem dokihoz, mert ez a pecsételő vérzés jelentkezett. Ma voltam és ezt mondta, amit írtam és most sokkolt az egész. És a p2 eredmény is friss, 3 hete vették a mintát.

Kiírt Klion -d-t, meg valami hüvelyflóra helyreállítót, ez 16 napig tartó kezelés és utána kérte, hogy menjek vissza és akkor eldönti, hogy mi legyen.

2013. nov. 15. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!