Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem jön meg hónapok óta...

Miért nem jön meg hónapok óta sem a fogamzásgátló abbahagyása után? Teherbe eshetek így?

Figyelt kérdés

tudom, hogy egyszerűbb lenne elmenni nőgyógyászhoz, de jelen esetemben nem lehetésges sajnos, úgyhogy... kb 3-4 évig szedtem fogamzásgátlót kisebb-nagyobb megszakításokkal, egyszer fél évre leálltam és nem jött meg egész idő alatt magától, csak az elvonásos vérzés. most legutóbb kb egy éve hagytam abba, és még mindig semmi.

(14 évesen jött meg legelőször, akkor nagyjából "normálisan" megvolt, pár évre rá elkezdtem szedni a tablettákat)

szóval utánanéztem ennek a dolognak, és lehet fiatalkori menopauza vagy egyszerűen ciszta. bár az első opció inkább csak kihagyásokat eredményezhetne, nem teljes megszűnést, bár a tünetei annak stimmelnek... érdemes megint elkezdeni a fogamzásgátlót vagy hagyjam az egészet a francba mert meddő vagyok? valami bíztató? lehet, hogy azért, mert fogytam az utobbi időkben összesen 10 kilot másfél év alatt. hm?


2013. nov. 18. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Vagy azért, mert a tabletta ennyire szétcseszte a ciklusod...Sajna van ilyen.

A fogamzásgátló nem segít rajta, ugyanúgy csak megvonásos vérzésed lesz tőle, mint eddig.

De arra sem lehet alapozni, hogy meddő vagy, hiszen egy peteérés bármikor bekövetkezhet, szóval védekezni kellene, ha nem akarsz gyereket...

Menj el dokihoz, de ne engedd, hogy fogamzásgátló tabival lerázzon.

2013. nov. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha 4-6 hónapon belül nem jön meg menj el nőgyógyászhoz. Nekem 9 hónapig nem jött meg utána aztán kiderült hogy PCOS vagyok. A babára régóta várunk, de lehet kell hozzá orvosi segitség.
2013. nov. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!