Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV elleni oltást olcsobban/in...

HPV elleni oltást olcsobban/ingyen kapott valaki?

Figyelt kérdés
Beszeretném adatni de 60.000 forint enyhén szólva k*rva sok szerintem.
2009. nov. 18. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan kerületek, települések, ahol a polgármester megszavaztatta, hogy a kerületben/településen lakó X-éves lányok ingyen megkaphatják...


Én is szívesen beoltatnám a lányomat, de szerintem is nagyon drága, soha nem lesz ennyi pénzünk egy védőoltásra. Mondjuk, én 80ezret hallottam...

2009. nov. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Én 16 éves vagyok és szüleim beszeretnék adatni nekem csak előtte utána kérdeznénk hogy van e "olcsóbb megoldás". Házi orvos értesített levélben hogy van olyan lehetőség hogy "akciós" 20.000 forint 1 db oltóanyag (6 hónapon belül kell belőle 3 adag) szóval 60.000 Forint.

Pár hónapja még 30.000/db volt.

De ez hihetetlen hogy egy komoly betegség ellen van megelőzhető "gyógymód" és ennyibe kerül. Sajnos manapság nem sok pénze van az embernek ilyen "luxus" dolgokra.

2009. nov. 18. 23:35
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Pl a lány lehetne annyira elővigyázatos, hogy tesztelteti azt, akivel le akar feküdni.
2009. nov. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pár érdekesség ezzel kapcsolatban:

24évesen nődokinál tettem látogatást kb fél éve,doki egyenesen rá akart beszélni hhogy fiatal vagyok-->minden fiúval lefekszek=> minden éjszaka mással buli és berugás.

megjegyzem 2 fiúval feküdtem le eddig s mindkettővel 3 éves kapcsolat volt. Másodikkal most tervezzük az esküvőt:)


Egyébkétn tényleg kib sok...

2009. nov. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
tegnap 23:44 szerinted egy több éve tartó kapcsolatból nem lehet elkapni a vírust? Vagy majd életünk végéig mindenki óvszert használjon??? Én még nem feküdtem le senkivel, szóval nem kéne blamálni a dolgokat. Az oltás meg 10 éves kortól ajánlott szóval miről is beszélünk?
2009. nov. 19. 15:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Az oltást lehetőleg a nemi élet megkezdése előtt kell beadatni, mert ha valaki már lefeküdt akár csak 1db emberrel is, már akkor is elkaphatja (mert lehet, hogy az az egy darab már előtte 100al lefeküdt, vagy volt két patnere, akik 50-50el, szóval a "kevés partner" taktika már nem biztos, hogy véd) és aki fertőzött, annak az oltás már eső után köpönyeg...
2009. nov. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!