Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhat meghosszabbodott...

Mi okozhat meghosszabbodott ciklus hosszt?

Figyelt kérdés
Nincs fájdalmam, kóros folyásom. Nem híztam hirtelen de nem is fogytam.

2013. nov. 20. 08:10
 1/2 anonim ***** válasza:

A hormonrendszer egy nagyon összetett és érzékeny valami.

Lehet, hogy több cukrot/tejterméket/gabonát/húst ettél, többet ültél (kismedencei keringésre rossz hatású), több volt a stressz, kevesebbet aludtál, több volt az ösztrogénutánzó vegyszer terhelés (háztartási tisztítószerek, egyes higiéniai cikkek, parfümök, egyes élelmiszerek, pl. szója, de elég sok van).

Szóval elég sok minden okozhatja (ha kizárhatjuk a terhességet).

Javaslom, hogy nézz utána az Aviva tornának, Kriston Intim tornának, illetve öt tibeti jógagyakorlatnak, illetve próbálj minél természetesebb módon élni, a feldolgozott élelmiszereket lehetőleg teljesen kihagyni, semmi cukor, alacsony glikémiás indexű ételek fogyasztása, sok-sok nyers zöldség, kevés gyümölcs, sok víz, SOK (illetve elegendő mennyiségű) ALVÁS, kevés hús, sok hal, semmi glutén, lehetőleg semmi tejfehérje, de legalábbis tej ne legyen.

Nem tudom, hogyan élsz most, lehet, hogy ez drasztikus számodra.

2013. nov. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hormon probléma, sajnos nem mindig van egyéb tünete. Menj el egy endokrinolgiai kivizsgálásra.
2013. nov. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!