Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 4-5 hetes terhes vagyok,...

4-5 hetes terhes vagyok, szedhetek Guttalax cseppet?

Figyelt kérdés
2013. nov. 22. 13:19
 1/5 gömbicica ***** válasza:

Terhesség és szoptatás

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával, vagy gyógyszerészével.

A többi gyógyszerhez hasonlóan terhesség ideje alatt a Guttalax is csak orvosi javaslatra szedhető.

Klinikai vizsgálatok adatai szerint sem a hatóanyag, sem anyagcseretermékei nem választódnak ki az anyatejbe egészséges szoptató nőknél. A Guttalax alkalmazható a szoptatás ideje alatt.

2013. nov. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gömbicica ***** válasza:

[link]


én aa bolus laxáns nevü cuccra emlékszem várandósságom időszakából, de most nézem erre sem mond tutit.


"Terhesség és szoptatás

A Bolus laxans terhességben és szoptatás ideje alatt való alkalmazásáról nincs megfelelő tapasztalat ezért fenti állapotokban feltétlenül kérjen tanácsot orvosától, mielőtt elkezdené szedni a készítményt."


marad a megfelelő rost, és folyadékbevitel!!!!

2013. nov. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

terhesség ideje alatt mindenképp kérj nőgyógyász véleményét különben meg ha csak tőlünk kérded nem!

Egyél szilvalekvárt éhgyomorra az jobb is ízre is;-)

2013. nov. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel a hashajtás fokozza a méhtevékenységet (ezért is adnak beöntést szülés előtt), vetélést okozhat, ne szedjél semmit az orvosod tudta nélkül.

Székrekedésre csak természetes dolgokat egyél, pl. lekvárt, paradicsomot, rostdús ételeket, mert azok nem direktbe hajtanak, csak lazítják a székletet. 4 gyerekem van, így aztán tudom, hogy elsőre ezt szokták javasolni, és pusztán egy kisebb székrekedés miatt a hashajtótól mereven elzárkóznak mind a védőnők, mind az orvosok.

2013. nov. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Reggel, éhgyomorra egy nagy pohár langyos víz megoldja.
2013. nov. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!