Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért félhetek a tampontól?

Miért félhetek a tampontól?

Figyelt kérdés

bocsanat elöre is az ekezetek miatt.de nincs a gepemen.


na szoval kb egy es egy negyed eve van meg a menstruaciom es kiszerettem volna probalni a tampont.

mondtam anyukamnak es azt mondta oke.

minivel probaltam.

elolvastam figyelmesen az utmutatot es megprobaltam agyon ovatosan.bement de kiakartam probalni hogy milyen amikor kihuzom es akkor elegge rossz erzes vol.

aztan megprobaltam egy ujjal de az mar a bemenetelkor rossz volt.probaltam mas iranyba meg ilyenek es akkor is rossz volt.meg szüz vagyok es szerintem nem sertettem meg a szüzhartyam mert se most nem faj se amikor bent volt nem volt nagyon erös fajdalmam.

szoval nagyon felek hogy nem tudom berakni rendesen.

olvastam hogy ilyenkor kilehet probalni hogy kizarolag tiszta ujjal benyulni es amerre az ujjad megy arra kell a tampont is de en ettöl is felek.

szoval nem tudom mi legyen.

inkabb majd kesöbb probalkozzak?

köszi a valaszokat



2013. nov. 24. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy rossz volt kihúzni utána egyből, hiszen száraz a tampon és nem siklik annyira.


Én egy időben síkosítóval tettem fel, mert zuhanyzás után nem volt elég nedves ott és akadt a tampon.

Volt hogy bement 2 centit és mintha betonfalnak ütközött volna.


Ilyenkor egy ici pici síkosítót tettem a végére és hopp be is ment.

Gyógyszertárban lehet kapni, olyan mint a fogkrém és nagyon sokáig elég.

Így cserélésnél is gond nélkül fel tudod majd rakni a következőt akkor is ha kiszáradtál már eléggé.

2013. nov. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én az első alkalommal tanultam meg, nem szerettem a betétes érzést.

Lehet, hogy párszor próbálkozni kell, de nem nehéz megtanulni. Az az "amerre az ujjad megy", az igaz :)

Nehéz megsérteni magunkat, nekem évtizedek alatt sem sikerült, igaz, a körmöm is apró ;)

Akkor nehezebb berakni a tampont, ha gyönge nap van, kevésbé csúszik. Szárazon kivenni sem csoda, hogy fájt, olyankor normális, hogy kissé kellemetlen.

2013. nov. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szárazzon soha nem húzd ki a tampont mert az bizony kellemetlen lesz, mert a hüvely bemeneti járatát kidörzsöli.

Tampont csakis laza mozdulattal, nyugisan kell felhelyezni. Szépen leguggolsz (ha wc-n ülve nem megy) és szépen becsúsztatod. Nem lehet másképp csinálni, mert megy a maga útján.

Ha ennyire félsz tőle ahogy írod, akkor szerintem várj még pár évet..

2013. nov. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Használj betétet. A tamponnal komoly fertőzéseket össze lehet szedni, aminek súlyos szövődményei is lehetnek. Egy egészségtelen dolog, hiszen olyankor a vér nem távozik a testedből, hanem belül kezd el alvadni és a tampon kilógó zsinórjával rengeteg baktérium bekerülhet a hüvelyedbe. Főleg ilyen fiatalon nem egészséges használni, hiszen nem figyelsz még annyira a higiéniára.
2013. nov. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a valaszokat es szerintem meg varok egy kicsit a tampon hasznalataval
2013. nov. 24. 18:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél.
2013. nov. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaza van a tegnapi 18:13-as válaszolónak! A betét egészségesebb mint a tampon.
2013. nov. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!