Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Félek a tampontól! Tudnátok...

Félek a tampontól! Tudnátok segíteni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Igazából, már nem elsőnek próbálom, de eddig nem ment fel. Most az előbb próbáltam (ez a 2. nap, elég bő vérzésem van), és felment volna... De aztán eszembe jutott, hogy megsérülhet a szűzhártyám, stb...:( Ez nem tudom miért, de nagyon elrémisztett, és azonnal eltávolítottam. Annyi mindent olvastam, hogy elszakadt valakinek a szűzhártyája, vagy nem volt elég rugalmas a hártya...stb. :( Már régóta balettozok, és holnap is menni kell, a betét pedig nem igazán jó.. Félek, hogy átázok! Nyugtassatok meg :( Köszönöm mindenkinek előre is! 16/L
2013. szept. 11. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Átázni biztosan nem fogsz.

Én anno mikor elkezdtem használni kb annyi idős lehettem,mint te,nekem a szűzhártyás dolog eszembe sem jutott,pedig akkor szűz voltam.

A legvékonyabbal kezdtem,és kitapasztaltam,hogy mennyi időt bír ki bennem.Persze 6 óránál tovább én nem nagyon szoktam bent hagyni,mert nem egészséges.Max 8-10 órát maradhat bent kivételes esetben.

Azóta ugye már élek nemi életet,így azért a hüvely rugalmassága is más,én most már normál tampont használok,de valamikor a super kell sajnos,mert mióta nem szedek fogamzásgátlót,azóta rengeteg a vérzésem... :(

El kell lazítani magad,amikor felhelyezed,de én az elején volt,hogy rásegítettem síkosítóval.

Alap az,hogy éjszaka csak betét,meg amikor csak lehetőség van rá pl.: ha itthon vagyok-nem megyek semerre...lehetőleg úgy ütemezem,hogy ne ilyenkor menjek strandra.

Van még esetleg valami kérdésed ?:)

2013. szept. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szűzhártyák nagyon változatosak. Van amelyiken eléggé nagy a nyílás,van amelyiken szűkebb,de nem tudod,h neked milyen. Általában szüzek is tudnak mini tampont felhelyezni,de előfordul,h ha szűk a nyílás a szűzhártya megsérül. Kend be síkosítóval,lazulj el, egy kicsit hajlítsd be a térded és így próbáld meg felhelyezni. Ha sikerült,told elég magasra(amíg bírod),kb. 3-4 cm-re.
2013. szept. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

pont ilyen kérdést kerestem!!:))

én is most szeretnék áttérni,ebben az évben elég sok tesim lesz,szintén szűz vagyok...írtátok a síkosítót.most pl ilyen durex síkosítóra gondoltok,vagy van külön ami tampon felhelyezésére van?(lehet ez hülye kérdés volt)

és még azt hogy az eltávolításnak is van vmi technikája?mert én is már próbáltam egyszer a tempont,de alig tudtam kiszedni,pedig már meg volt telve rendesen,és minit használtam...

2013. szept. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs speciális síkosító,j a Durex. Felhelyezésnél és kivételnél is könnyebb,ha szétteszed a lábad és kissé behajlított térddel csinálod(félig guggolva).
2013. szept. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindegyikőtöknek nagyon köszönöm a válaszát!:)

Most már egy hónapig hanyagolom, hiszen már nincsen sok, már felesleges tampont használnom. Megfogadom a tanácsotokat, és remélem sikerülni fog.:) Köszi még egyszer!

2013. szept. 12. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!