Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Uroval manosa/D-mannóz hatásos...

Uroval manosa/D-mannóz hatásos a hólyaghurutra? Tudnátok tippeket adni?

Figyelt kérdés

Kedves válaszolók! Egy fiatal nö vagyok egy ezév szeptemberben kezdödött problémával, hólyaghurut... Nem tudom, hogy a nyárvégi extra strandolások vagy az évnyitóra (házirend miatt) vett szoknya volt-e a ludas, de kezdödött minden, ahogy szokott. Sürü pisilések, majd sürü WC-re járás csak pár cseppért, szúró érzet, alhasi fájdalom. Szimpla felfázásnak gondoltam, tözegáfonyát szedtem, a szokásos Centrum vitamin mellé leküldtem extra C-vitamint is. Egy darabig javított a helyzeten, de az is csak ideig óráig tartott. Emellé elkeztem "raklaponként" hazahordani a spéci teákat (cickafark, csalán...) és literszámra ittam öket, meg fürdöket is vettem kamilla forrázattal. A hatásukkal kibekkeltem a délutánt és félig-meddig az estét, de másnap hajnalban újra a rossz érzet keltett fel. Házi orvossal csináltattam középsugaras bacivizsgálatot, sok-sok E. Colit találtak benne. Még 5 napig a fönt említett dolgokon és az orvos által felírt Zinnat-on és egy másik típusú fürdön (Betadine+Calpo Cleaner oldatán) éltem, utóbbit az antibiotikum ellensúlyozásaként kaptam. A tünetek 2 nap után elmúltak, de persze bevettem a megszabott mennyiségü antibiotikumot, a tözegáfonya, C+multivitamin és gyógyteák kombinációját folytattam tovább és derékmelegítöt is vettem. Novemberben kezdödött újra minden, a föntiek használata mellett!!! Most úgy éldegélek, hogy suli+munka után leküldök 2 liter teát extra tözegáfonya kapszulákkal és veszek egy ülöfürdöt is.


Nem akarok visszamenni a dokihoz, az erös antibiotikuma (joghurtok ide vagy oda) kicsinálta a hasamat. S mi a garancia, hogy egy újabb baci irtás után nem jönnek vissza?! A neten láttam egy D-mannose (mannóz vagy mi) nevü csodaszert, de mikor rendelésre került volna a sor, majdnem leröpültem a székröl... Közel 7 ezer Ft-ot nem tudok kiadni most erre, csak ha a többi kacatot kiirthatom itthonról mellöle, de ebben nem vagyok biztos. Próbálta már valaki, hogy sikerült végül? Uroval Manosanak ugyanaz a hatóanyaga, ugye? Vajon a hatása is?... Csak webshopokban láttam, Bp-en gyógyszertárakba kapható? A fönt említetteken kívül vannak még praktikák? Elöre is köszönöm mindenkinek, aki tud kommentet írni!!!



U.i.: Párom kint él Spanyolországban, de amúgysem jutottunk el a szexig. Önkielégítéskor is mindig mindent lefertötlenítek. Törlö mozdulatommal semmi probléma, ezért nem értem, hogy hogyan fertözödhettem vissza... :'(



2013. dec. 1. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Hölgyem!


Lényegtelen, hogy hogyan, a lényeg, hogy összeszedtél 1 igen agresszív fertőzést.

1. körben meg is kérdezném, hogy mennyire fogyasztasz tejtermékeket? Joghurt, tej? Amikor az antibiotikumot szedted, fogyasztottál-e?

Látom, az étrendkiegészítő hulladékokat forgalmazó aljanépnek megint sikerül behülyíteni a sok elkeseredett, beteg embert, az ajánlások között megvannak a tuti kulcsszavaik, lássuk:

• Nincsennek mellékhatások

• Természetben is előfordul

• Nem avatkozik bele a szervezet normális működésébe

• Nem okoz allergén reakciókat

• Nem kell, hogy orvos írja fel

- Aminek nincs mellékhatása, jobb esetben főhatása sincsen, csak üres kapszulát veszel be.. Nyilván az, hogy ráírják, hogy természetes, csak is egészséges lehet a legtöbb laikus szerint. A légyölő galóca is természetes, annak a kivonatát vajon miért nem árulják zsákszámra?

- Gyakorlatilag nincs olyan anyag a világon, amire ennyi milliárd ember közül legalább 1 ne lenne allergiás, szóval ügyesen vetít megint. :)


Szintén volt felfázásos problémám, amikor nagyon enyhe volt, medveszőlő levelet, cickafarkot, tőzegáfonyát szedtem és meggyógyultam. De amikor jött az erős, szűnni nem akaró fájdalom, akkor mentem a háziorvoshoz. Nekem spec. Cifran-t írt fel, ami 1 családba tartozik azzal, amit Neked is felírtak.


Sajnálom, hogy az emberek félrevezetése, és nem pontos tájékoztatása miatt van ekkora sikere az étrendkiegészítőknek..


Az állítólagos hatóanyag, amit a készítmény tartalmaz, azt vízhajtóként használjuk a gyógyászatban, agyi ödémák levezetésére nagyon jól bevált. És igen, a hatás mellett ott van a mellékhatás is. :)

Leszigorlatoztam már pár tárgyból, de sehol sem hallottam még olyanról, hogy a mannóz 'rákötődne' az E. coli lektin rétegére.

2013. dec. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
58%

Az elsőre ne hallgass!


Évekig volt ez a felfázásos problémám, rengeteget szenvedtem miatta. Szedtem a drágalátos Cifrant is többek között, és soha az életben nem jelentett végleges megoldást, mindig visszafertőződtem (ez igaz az összes antibiotikumra, ami szedtem).

A D-mannózra én rászántam azt a 7000 ft-ot, és nagyon is hatásos. Amióta szedem, nincsen ilyen problémám (viszont ha már érzed, hogy baj van, csíp...stb., érdemes belőled tripla adagot szedni). Mellékhatást nem tapasztaltam.


Ajánlom még neked a Lacto Lady tablettát is, a Frezyderm Intim Aid nevű intim mosakodót, valamint az Antivi tőzegáfonyával átitatott kendőt.

Ha fellángol éppen a hólyaghurut, kipróbálhatod az Urzinol kapszulát is.

Menstruációkor kiemelten ügyelj a tisztaságra, és ha kibírod, akkor ne használj tampont!

Ha fogamzásgátlót szedsz esetleg, állj le vele mindenképpen!

Sajnos ez egy olyan probléma, amire az antibiotikum csak ideig-óráig jelent megoldást, tehát meg kell keresned a valódi gyógyírt.

2013. dec. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ginger Mama ***** válasza:
Egyet èrtek! Tenyèszett baci, cèlzott antibiotikum, fèlèves kùra... elöjött egy hèt utàn! Ergo: semmi èrtelme. Legalàbbis nàlam. Az okot kell megtalàlni, sokszor lelki. Ezt az akadèmikus orvoslàs nagyon nem szereti hallani...
2018. okt. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!