Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülés után mikor várható az...

Szülés után mikor várható az elsö menstruacio? Mik a tünetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 7hete szültem..sajnos 2hete már nem szoptatok,és érdeklödnék hogy mik a tapasztalatok,kinek mikor jött meg? A tünetel ugyan azok mint terhesség előtt?

Illetve érdeklödnék,hogy szülés után mennyi idővel lehet teherbe esni? Aztolvastam,hogy mig az elsö menstruacio nem jön meg addig nem lehetek terhes.. ez igaz?



2013. dec. 3. 19:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudni, hogy mikor jön meg.

Én másfél hónapig szoptattam szülés után és rá kb. 1 hónapra jelentkezett a menzeszem.

És teherbe azonnal lehet esni! Szoptatás alatt is! És akkor is, ha még nem menstruálsz! Ugyanis az, hogy addig nem menstruáltál, az nem jelenti azt, hogy a következő hónapban sem menstruáltál volna, vagyis az adott hónapban nem indult volna be a természetes folyamat, peteérés, stb. ami által, ha nem lennél terhes, megjött volna a vérzésed. De mivel beindul a természetes folyamat, lesz peteérésed és te nem védekezel, akkor terhes leszel, de akkor már nem azért nem jön meg, mert még nem indult be a folyamat, hanem mert terhes leszel!

Tehát szülés után, ha letelik a 6 hét, amíg ugye tilos a nem élet, függetlenül attól, hogy szoptat-e az illető vagy sem, védekezni kell!

2013. dec. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!