Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent ez az ultrahang...

Mit jelent ez az ultrahang eredmény?

Figyelt kérdés

Fájt az alhasam, így a nőgyógyászom elküldött ultrahangra. Ott ezt írták a papírra:Bal ov-ban egy 24mm-es tömlő mellett egy 15,2 mm-es tüsző. Dg.: Cysta ov.l.s

PCO.

Mielőtt lehurrogtok,megkérdeztem a vizsgáló dokit, de ő azt mondta beszéljem meg a nőgyógyásszal. Vele meg csak jövőhéten tudok beszélni.

Na mármost azt nem értem mi az a 24mm-es tömlő, meg az a tüsző, miért lényeges, hogy 15,2 mm-es?? Nem értem.

Az oké, hogy cysta, meg PCO. Csak azt a mondatot nem értem.


2013. dec. 4. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A tömlő a ciszta. A 15,2mm-es tüsző egy egyszerű leírása annak, hogy mit lát a képen. Mindig leírják a teljes látványt, mivel ha az operátor valamit "nem lényeges"-nek ítél, az attól még lehet lényeges, és inkább szerepeljen a leleten. Az a tüsző teljesen normális.
2013. dec. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Majd felszívódik
2013. dec. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hol van (helyileg) a ciszta?

A petefészekben v. a méhben?

2013. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát, ha jól értelmeztem a bal petefészekben.
2013. dec. 4. 22:22
 5/11 anonim ***** válasza:

ov-ban= ovariumban: petefészekben van a ciszta.

Ahogy írták a tüsző az normális, ez reped meg jobb esetben a 14. nap tájékán.

A tömlő a ciszta, ami valószínűleg régebb óta ott van.

2013. dec. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem. A tömlő egy folyadékkal teli cystát jelent,ami lehet tüsző,ami azért van ott,mert a tüszőrepedés nem következett be. Ilyet gyakran lehet látni hasi UH képen és mivel elég kicsi nem nagyon igényel kezelést. A 15,2 mm-es tüsző pedig azt jelenti,hogy van egy "érőben" lévő petesejt a bal petefészekben. Ez alapján a kép alapján a PCO max. kérdőjelesen merül fel.

PCO esetén ultrahang vizsgálaton jellegzetes képet kapunk, mindkét petefészekben 5-10 mm-es kis ciszták találhatók, amelyek gyöngyfüzérszerűen helyezkednek el. A legfontosabb UH kritériumok: kétoldali petefészek elváltozás; 10, vagy több folliculus látható petefészkenként, amelyek átmérője 5-10 mm, perifériás elhelyezkedést mutatnak; a stroma fokozott echodenzitású.

2013. dec. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen egy meg nem repedt tüsző miatti cysta van a petefészkedben,ami miatt fájhat a hasad,elég gyakori elváltozás,de nem jelent PCO-t.
2013. dec. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De van PCO-m mert látott olyan "füzért". Olyan volt mint egy gyöngysor. Azt mondta azok be nem érett pete sejtek.
2013. dec. 4. 22:35
 9/11 A kérdező kommentje:
A húgom, aki itt ül mellettem, azzal nyaggat, hogy lehet, hogy terhes vagyok és az a tüsző az igazából a baba. Én nem hiszem, szerintem hülyeség. Mondjuk az ő ikerterhességét gyulladásnak nézték, szóval...
2013. dec. 4. 22:38
 10/11 anonim ***** válasza:

A petefészkedben biztos nincsen "baba".

A lelet pedig (vagy amennyit leírtál belőle) csak egy cisztát említ a bal petefészkedben. De majd elmész a nőgyógyászodhoz, aki a teljes leletet végigolvassa, és meg is tud vizsgálni, és ő megmondja mi a helyzet.

2013. dec. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!