Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Debreceni Egyetem Orvos- és...

Smiley55 kérdése:

Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrumban (DEOEC) hogyan kezelik az endometriózist? Mit csinálnak ott, amit itt Miskolcon nem tudnak? Kérem, csak az írjon, aki tapasztalta, illetve van ismerete a témában!

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. 11.28.-án volt egy laparoscopos cystectomiám. Varratszedésre mentem(12.09). Meg volt a szövettani eredmény is, melyben leírták, hogy egy körülírt területen endometriosis ovarii is felismerhető. A javaslatban pedig ez szerepelt: Ovarialis endometriosis miatt DEOEC-n további kezelés.

Kétségbe vagyok esve, mert az orvos nem mondott erről semmit, és a felvilágosítást is úgy elhadarta, hogy nekem kellett neten utána olvasni, hogy valójában miről is van szó pontosan.

3 hét múlva kell visszamennem a nőgyógyászomhoz, viszont ez a bizonytalanság megbolondít. Gondolom ott majd elmondanak mindent, de addig szeretnék valamiféle tájékozódást tenni, lelkem nyugodtsága érdekében. Arra kérem azokat, akik tudnak erről mesélni, hogy segítsenek ebben a dologban!



2013. dec. 10. 13:53
 1/8 anonim válasza:

Lehet későn írok már és magad is választ kaptál a témában! Én azért leírom az Én esetemet.

Nekem 2012 májusban volt lapar műtétem.A beavatkozás során nálam is endometriózist találtak,amit ott helyben lekezeltek de a későbbi kiújulás miatt engem is Debrecenbe irányitottak! Azért küldenek Téged is oda mert ebben a régióban ott van endometriózis központ! Két orvos közül lehet váasztani,én Dr.Sápy Tamáshoz mentem.Itt egy GnRH nevezetü kezelést kapsz (6 hónapos) ami annyiból áll,hogy 4 hetente kapsz egy injekciót,amitől leáll a vérzésed,6 hónapig nem lesz ciklusod,nem leszel termékeny. Ez az injekció kiöli a maradék endos sejteket és ahhoz az szükséges hogy ne legyen menzeszed. A 6 hónapos kezelés után inszeminációval próbálnak teherbe ejteni,mert a legjobb orvosság az endometriózisra a terhesség,így aza cél hogy a kezelés után minnél előbb terhes legyel!

Remélem tudtam segíten,ha bármi kérdésed lenne még írj nyugodtan!

2014. jan. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia!

Nekem majd most kell mennem erre az injekciós kezelésre, csak pécsre. Az érdekelne, hogy ezt az injekciót pontosan hova adják, mert a dokim erről semmit nem mondott illetve még az, hogy autóval mennék és a kezelés után tudok-e vezetni, mert hallottam olyat is, hogy nem, mert akkor nem tudok egyedül menni. Köszönöm szépen a segítséget!

2014. febr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
1.es vagyok. Farba kapod az injekciót és nyugodtan mehetsz egyedül,mert nem lesz rögtön utána semmilyen mellékhatása!
2014. febr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Kedves 1es!

Nálad milyen mellékhatások voltak?

2014. febr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

1-es vagyok!

Hőhullám,fejfájás,libidó csökkenés,hüvelyszárasság!!! Ez lett volna legkevesebb... a második injekció teljesen kiütött,csúnya allergiát okozott rajtam!!! Igy nekem leváltották a Visanne tablettára!

2014. márc. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem nem voltak mellékhatások. Az első injekció után hányszor jött meg a menstruációd?
2014. márc. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az első szurira ugy kellett menni hogy miután elmúlt a vérzésem!!! Megkaptam a szurit és utána hosszú hónapokig nem jött meg egyáltalán!!! Tulajdonképpen ez a kezelés lényeg,hogy leálljon a ciklus!!!
2014. ápr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Én pár nap múlva fogok menni endos injekciós kezelésre Debrecenbe.

És olvastam olyat is a neten,hogy fizetős.

Ez valóban igaz?

Előre is köszönöm!

2014. dec. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!