Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől alakul ki a petefészek...

Mitől alakul ki a petefészek ciszta? Ezzel valóban nem lehet semmit sem csinálni hogy eltűnjön?

Figyelt kérdés
A doktornőtől megkérdeztem hogy mit lehet tenni ellene de azt mondta hogy semmit... akkor? Ez így rendben is van ? Engem azért nyugtalanít.

2013. dec. 11. 23:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A legtöbb esetben tünetmentes és felszívódik.
2013. dec. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nagyon gyakori,hogy a tüsző,amiben a petesejt megérik nem reped meg,hanem megtelik folyadékkal és cysta alakul ki. Ezekkel semmi gond nincs,mert egy idő után vagy felszívódnak,vagy megrepednek és kiürülnek.
2013. dec. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az én esetemben sajnos nem mondanám tünetmentesnek mert menstruációs zavaraim keletkeztek valószínűleg ettől.Több mint 2 hetet késett és ezalatt 2szer is görcsöltem de nem jött meg csak ugye 2 hét késéssel.
2013. dec. 12. 00:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Természetesen léteznek egyéb eredetű cysták is (endometriózis,hormonzavar,stb.)a folliculáris cysták(tüsző eredetű) a legtöbb esetben nem okoznak panaszt. Ha neked emiatt vérzési rendellenességeid vannak,akkor érdemes tovább vizsgálni. Legalább annyit megtenni,hogy egy idő múlva ismételt UH vizsgálatot csinálni,a cysta "viselkedésére" vonatkozóan.
2013. dec. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, megnyugtattál.Két hét múlva mennem kell ultrahangra :)
2013. dec. 13. 12:59
 6/12 anonim ***** válasza:
cickafark-gyógynövény főzetben fürödj több napon keresztül, attól el szokott múlni orvos hozzányúkálás nélkül is.
2013. dec. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És azt hogy kell elkészíteni?
2013. dec. 17. 20:03
 8/12 anonim válasza:
Fürdő: Forrázzunk le 0,5 l forrásban lévő vízzel 1 maréknyi szárított cickafarkot, és hagyjuk állni 1-2 órán át, majd szűrjük le a főzetet, és öntsük a fürdővízhez. Ülő- vagy lábfürdőként alkalmazható.
2014. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tényleg az is hat a cisztára ha a lábadat áztatod benne? Hihetetlen ! :) Mindegy ha áztatom illetve ha fürdök mennyi vízhez kell hozzáadni?
2014. jan. 12. 17:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Tényleg nem szabad stresszelni!! Nekem attól alakult ki, már nagyon szeretnénk kisbabát, es annyira rágörcsöltem, h attól alakult ki. Néhány évvel ezelőtt is volt 4 cm-es és az is a stressztől volt, akkoriban a munkahelyemen voltak nehèzségek. Nem hittem a stressz betegségekben, de sajnos tényleg befolyásolja a hormon működést peteérésnél.
2014. jan. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!