Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonális oka van?

Hormonális oka van?

Figyelt kérdés

kb egy éve hagytam abba a fogamzásgátlót, eddig semmi gond nem is volt, de kb 2 hónapja nagyon pattanásos lett a hátam :(

ha ennek hormonális oka van,van erre vmi gyógytea vagy ilyesmi? tudom h a gyógyszer megoldás lenne, de nem akarom többet szedni. Ötlet?



2013. dec. 12. 19:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Várj még 1-2 hónapot, el fog múlni. Nekem a hajam kezdett hullani, mikor abbahagytam. De az is elmúlt magától.
2013. dec. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

ja, hát az nekem is hullott iszonyatosan, mostanra elmúlt, nem is gondoltam h attól van. most a pattanás jött cserébe :P

mire számítsak még jaj :(

2013. dec. 12. 19:58
 3/19 anonim ***** válasza:
Én is így jártam. A gyógyszer abbahagyása után a hátamon, nyakamon jelentek meg pattanások. Elmentem bőrgyógyászhoz, ő mondta, h ennek a hormonális változás az oka. Én akkor mentem el, amikor már semmi más nem segített, és tudtam,h magától nem múlik el. Azt mondta a doki,h vagy újra elkezdem szedni a gyógyszert, de ha megint abbahagyom, akkor megint ilyen lesz a bőröm. Vagy szedem a Sotretet, ami egy nagyon erős gyógyszer, de végleges megoldást kínál. Én ez utóbbit választottam, és nagyon bevált. Ennek már 5 éve, és azóta sem jöttek elő a pattik. Ha úgy érzed,h neked is erre lenne szükséged, még most menj el bőrdokihoz, mert a téli, sötétebb hónapokban kell szedni (kb. fél évig).
2013. dec. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
nem is hallottam erről a gyógyszerről még, köszi. viszont lassan majd gyereket szeretnénk, gondolom úgy nem szabad ezt a gyógyszert szedni...
2013. dec. 13. 07:35
 5/19 anonim ***** válasza:

Kérj beutalót endokrinológushoz, mert nézni kellene egy labort. Nekem pl a fogigátló után bekrepált a pajzsmirigyem és hasonló tüneteim lettek, mint neked. Most pótolnom kell a kiesett pajzsmirigyhormont, mert elpusztult a sejtállomány...:(

Hormonális gondra egyébként nincsen semmilyen tea és csodaszer. Ha itt gáz van, annak nagyon komoly következményei lehetnek a szervezetre nézve kezelés nélkül.

2013. dec. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, annak idején azt mondta az orvos (talán a betegtájékoztatón is rajta volt), hogy a Sotret abbahagyása után még egy fél évig nem szabad teherbe esni. De egy jó bőrgyógyász biztos vázolja a lehetőségeket, és ad beutalót endokrinológiára is, ha szükséges.
2013. dec. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
endokrinológiára nem csak nőgyógyász ad beutalót?
2013. dec. 16. 08:26
 8/19 anonim ***** válasza:
Háziorvos is adhat!
2013. dec. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
ok, köszi!
2013. dec. 16. 12:24
 10/19 James Bandy válasza:

A fogamzásgátló csak elfedi a problémát hónapokra, évekre.

Inkább cickafark + palástfű teával tedd rendbe a hormonjaidat, ciklusodat. Olvass utána a fioösztogéneknek, hogy melyik gyógynövényben milyen fitohormonok vannak. És gyógyteákkal tedd rendbe a ciklusod. pl. Lady ciklus tea.

2013. dec. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!