Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hipofízis adenóma lehetséges?...

Hipofízis adenóma lehetséges? 3800 fölötti prolaktin szint? Valakinek hasonló problémája?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A véleményetekre,tapasztalaitokra lennék kíváncsi. Leírom a problémámat, sajnálom ha regényb fog nyúlni az egész, megpróbálom tömören. :(


10 éves koromban jött meg az első menstruációm. Ezzel, a serdülőkorral együtt voltak egyéb apróságok. Pikkelysömör megjelenése, folyamatos, indokolatlan hízás, ezáltal az egész testemen erős striák (főleg has, karok,comb,fenék,derék..szinte mindenhol) látás romlása (rövidlátó vagyok, jelenleg -1,50 ; -1,75-ös lencsékkel). A következő 2 évben ugye csak elkerültem néha-néha a gyerekorvoshoz, mert ugye volt hogy megfáztam, vagy elkaptam valami kórságot. Vizsgálat közben megtörtént a hasnyomkodás, amire folyamatosan panaszkodtam, hogy fáj. Az orvos nem foglalkozott vele..Majd édesanyámnál úgy 1.5 év után betelt a pohár, és a FÜL ORR GÉGÉSZ doktornőtől kért segítséget. (Csak rá lehetett számítani, ő igazán lelkiismeretes dolgozó) elintézett egy ultrahangos vizsgálatot, kiderült, hogy vesekövem van.+ szóltunk neki a hízás miatt, meg hogy a nyakamnál a nyirokcsomók egyfolytában megvannak dagadva. Elküldött Hatvanba pajzsmirigy vizsgálatra, kiderült, hogy alulműködésem van. Az orvosok aztmondták nem kell vele foglalkozni, kiskori dolog, "majd kinövöm"... ekkor lehettrem 12-13 éves. 14-15 éves koromra elkezdett zavarni az, hogy a menstruációm rendszertelen. Olyan szinten, hogy volt, hogy 6 hónapig nem jött meg, van, hogy akár 2 hetente is megjön, vagy 1 hónapban 3x, akár végigmenstruálok 1 hónapot úgy, hogy 1-2 nap szünettel. Időpontot kértem a városunkban (Aszódon) található nőgyógyásznál. Ekkor 15 éves voltam. Lementem, majd szó szerint elküldött a fenébe, hogy mit keresek itt, ő nem foglalkozik érintetlen lányokkal.Kérdeztem tőle, hogy akkor mégis hová fordulhatnék, ebben ő nem tud segíteni.. Eltelt 1 év, betöltöttem a 16ot, elveszítettem a szüzességemet.. újra bepróbálkoztam a kedves doktorbácsinál, aki megint csak ordításba kezdett, hogy 18 éves kor alatt nem vizsgál meg senkit, kivéve ha terhességről van szó. Elegem lett, betelefonáltam a Gödöllői sztk-ba, mivel az összes 18 éves kor alatti ismerősöm oda jár, és úgyis itt van 15 percnyire busszal. Közölték, hogy ők nem vállalnak, mert nem tartozom a körzetükbe. Merthogy nekik csak olyan városok tartoznak a körzetükbe, akiknek nincs saját sztk-juk, Aszódnak pedig van. De mondom mit tegyek, ha Aszódon nem vállalnak el, merthogy nem vagyok 18. A kedves recepciós rámtette a telefon. Végülis a Kistarcsai kórházba kaptam időpontot, ahol nem is értették miért a gyereknőgyógyászatra szeretnék bejelentkezni, ha már 16 éves elmúltam, ráadásul nem vagyok szűz, hát én sem... Megvizsgált az orvos, megemlítettem neki, hogy idén nyáron vettem észre, hogy tej folyik a mellemből. (Halálra voltam rémülve, 800 terhességi tesztet vettem, mind negatív, nem értettem miért történik.) Elküldött hormon vizsgálatra, kikaptam az eredményeket, 3800 fölötti prolaktin szint.. mikor megláttam, hogy 102-496 között kellene, hogy legyen a normál érték,azthittem elájulok. Elküldtek endokrinológushoz (hálistennek hamar kaptam időpontot) ott pedig vérvételre, ugye kiderült, hogy magas a TSH-m, minden hormonszintemmel van valami gond, ha nem is nagy, de van. D vitamin hiányom elég nagy, a koleszterinem eszméletlenül magas, a prolaktinom meg ugyanúgy, 3 hét múlva is 3800 fölött. Innen pedig irány a látástér vizsgálat, az eredményekkel minden rendben, semmi gond nincsen. Végül elküldtek sella MR-re, amit tegnap csináltak, jövő péntekre lesznek meg az eredmények. Mostmár teljesen kivagyok készülve, mindenhol olvasok, ezt, azt... A hipofízis adenómáról gyakorlatilag kívülről tudok mindent, azt is, hogy legtöbb esetben jóindulatú, de mégis félek. Főleg, hogy azt olvastam, hogy hosszú idő után, ha nincs kezelve, elfajulhat stb.. Hát ugye ha nálam 10 éves korban megkezdődött a serdülőkor, nem tudom mióta tarthat ez a dolog, itt állok 17 évesen, és mindenhonnan csak azt hallom, hogy már 550es prolaktin szinttel sem tudnak sokan teherbe esni, nekem pedig 3800. Teljesen kétségbe vagyok esve attól is, hogy pénteken milyen eredményt kapok a kezembe.. Mert ha van valami a fejemben, lehet az még a jobbik eset, mert magyarázatot adna a dolgokra, és eltávolítható, de ha nincs, akkor mégis mitől van ez az egész.. És eddig a legmagasabb prolaktin szint amiről olvastam, 1400 volt...Egyszerűen teljesen kivagyok idegileg, senki nincs, aki ugyanebben a cipőben járna.. :( Azt elfelejtettem említeni, hogy múlt vasárnap kezdtem el szedni a Bromocriptint, vasárnap-hétfő-kedd este fél szemet, szerda-csütörtök-péntek reggel-este fél szemet, és tegnap óta reggel-este 1 szemet. Szörnyű volt az első pár nap, 2. napon úgy szédültem, hogy sikerült el is esnem, és bevernem kezem-lábam, de azóta elég jól megszokta a szervezetem, semmi gondom nincs azon kívül, hogy csak azért eszem, hogy be tudjam venni.(teljesen oda lett az evés élvezete, egyszerűen kényszerből eszek.. ez talán nem is gond, mivel 71kg vagyok a 158cm magasságomhoz, de riasztó).


Ha valaki tud valamit hozzászólni,kérem tegye. Köszönöm!!!



2013. dec. 15. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon szurkolok neked, de az MR-vizsgálat eredményének megjövetele előtt itt senki semmit nem fog tudni mondani. Majd számolj be légyszíves, hogy mi volt.
2013. dec. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

koszonom kedves valaszolo, hogy irtal, orulok hogy valaki idetalalt.. :(


megjott az MR eredmenye. nem az amire szamitottam, nem adenoma, hanem egy cyszta. 9mm atmeroju (holnap csatolok kepet). halistennek baratom anyukaja abban a korhazban dolgozik ahova jarok, igy januarban eltudja vinni a leleteimet es meglatjuk hamarabb kell-e mennem. mert ugye marcius 4.re vaggok behivva laborra, mivel szedem a bromot. nagyon varom meg a valaszokat!

2013. dec. 22. 22:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, nagyon szurkolok neked, én abszolúte semmit nem tudok hozzászólni, mert nem értek hozzá, de örülnék, ha néha beszámolnál, hogy mi van veled.
2013. dec. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hat jelenleg csak napok ota a siras meg a depi ment, de most az unnepek miatt felengedtem csoppet, aztan majd legkozelebb januarban lesz valami lepes. azonnal irok amint tudok valamit. koszonom, hogy szurkolsz es hogy erdeklodsz!
2013. dec. 25. 21:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia

Mi lett végül? Kiváncsi vagyok, mert valószínű engem is érint a dolog.

2014. máj. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szedem a bromocriptint azota is, mar a 9. Dobozt fejeztem be. A menstruaciom semmit nem javul (a legutolso megint 6hetet kesett,ertem ugy hogy az 1 honap+6 het) a sulyom viszont megallt,nem hizok. Juniusban kontroll vervetel, augusztusban pedig kontroll MR. Ja es a prolaktin szintem lecsokkent 121re
2014. máj. 17. 17:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia

Kiváncsi vagyok, hogy hol állsz a gyógyulásban?

2015. jan. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!