Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Edzéstől késhet a menstruáció?

Edzéstől késhet a menstruáció?

Figyelt kérdés
Kb 3 napja kértem itt segítséget. 2 hete késik, párommal nov 8án és dec 2án voltunk együtt, mindkét alkalommal használtunk gumit és semmi probléma nem volt. A pms jelei megvannak, terhességre utaló jel nincs. Anyukám és ismerőseim szerint a túlzásba vitt edzés okoz hormonzavart nálam, ugyanis nem ez az első ilyen alkalom. Három hónapja is majdnem 3 hetet késett. Napi kb 2 órát edzek elég sok haspréssel, lehet butaságot írok, keresem az összefüggéseket. Lehet az edzésnek köze a késéshez? Köszönöm előre is a segítséget. 18/L nagyon ideges vagyok.
2013. dec. 17. 18:36
 1/4 anonim válasza:

Igen nagy valószínűleg az edzéstől van .

Ezért tehát ne izgulj.

De a véleményem az hogy ne eddz annyit .

Napi mondjuk 1,5 óra és kevesebb 'hasprés'

Tehát lazábban ne ess túlzásba. És ha 1 hónapnál tovább nem fog megjönni akkor fordulj nőgyógyászhoz. Jobb félni mint megijedni

2013. dec. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha normális a testsúlyod (nem 40 kilós vagy és nem 140), egészségesen táplálkozol és ésszel edzel, akkor az nem okoz ilyesmit.


GOndolom, nem futsz mindennap 20 kilométer.


40 kilóra lefogyott tornászlányoknál szokott lenni ilyen probléma.

2013. dec. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
48 kg vagyok, 160 cm.
2013. dec. 17. 18:48
 4/4 anonim ***** válasza:

A súlyod normális.


Ha a 2 óra napi edzés nem 2 óra végkimerültségig tartó pörgés, hanem vannak nyújtó, lazító gyakorlatok is, akkor szerintem nem attól van.


Bár iktathatnál be pihenőnapokat, hogy tudj regenerálódni.

2013. dec. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!