Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A Forró fürdővel rövidíthetem...

A Forró fürdővel rövidíthetem a menstruáció idejét?

Figyelt kérdés

ma jött meg 29.-én én 31.-ére azt szeretném, hogy el múljön.

Barátommal akkorra terveztük be elsőnek együtt...

és nem tudtam hogy csúszni fog

hallottam több mindent amitől el múlhat de úgy hallottam ez a legjobb csak állítólag kockázatos a hírtelen sok vér vesztés miatt

lécci adjatok tanácsot

L/17


2013. dec. 29. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem rövidíti le, viszont a hő hatásra jobban kitágulnak az erek és erősebb a vérzés.Az a méhnyálkahártya, ami a ciklus alatt felépült az a maga tempójában le is fog válni. Nem tudod lerövidíteni.
2013. dec. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel nem lesz rövidebb, mivel az erek kitágításától nem fog a méhnyálkahártyád hamarabb leválni, szóval ha "nem akar vérben is harcolni", bizony csúszni fog a dolog.
2013. dec. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de ez hülyeség ha az a bizonyos vér mennyiség hamarább távozik akkor el kell múlnia :O
2013. dec. 29. 15:51
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ki találta ki ezt a hülyeséget, de én rendszeresen, még menzeszkor is forró fürdőt veszek, és még mindig élek, sőt, soha nem tapasztaltam volna, hogy többet véreznék. El kell hogy keserítselek, semmivel nem tudod rövidíteni, csúsztatni, vagy megoldani, hogy kimaradjon, bármilyen praktikát olvasol, egyik sem segít, hiszen nem egy nagy kád fürdőtől, vagy egy nagy pohár citromlétől fog függeni a menzeszed. Romantikus lett volna a szilveszter, én elhiszem, de nem hinném, hogy a párod megharagudna, ha két-három nappal el lenne halasztva. :)


Sok sikert, boldog újévet így is. :)

2013. dec. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Rendben van, hogy bizonyos vérmennyiség hamarabb távozik, de a méhnyálkahártya nem fog leválni tőle hamarabb, ami a vérzést okozza, hiszen ezáltal tud kilökődni. Ez bizony mindig addig vérzik, ahány nap alatt teljesen leválik, és mint írták, ezt semmi sem fogja befolyásolni.
2013. dec. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ááááááááááh ilyen niiiiiinnnnncs :S :S :S bezzeg csúszni tud hogy késöbb jöjjön meg :S

bár fura nővéremnek mégis be jött a forró fürdő meg a citromlé

2013. dec. 29. 16:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"de ez hülyeség ha az a bizonyos vér mennyiség hamarább távozik"

Na most írtál hülyeséget, nem a vérnek kell távoznia, hanem a méhnyálkahártyának. A vérzés itt a nyálkahártya leválásnak a következménye. Vannak, akinél ez két nap alatt megtörténik és alig véreznek. Vannak, akiknél 5-7 nap is kell mire kiürül a méhüreg teljesen. Nem vagyunk egyformák.

2013. dec. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Véletlen egybeesés lehetett, mert mint írtuk páran, a méh nyálkahártyája nem ezektől fog hamarabb/később/lassabban/gyorsabban leválni. Sok dolog befolyásolhatja, de ezek pont nem. ( A sok dolog a hormonok, a stressz, betegség, antibiotikum...stb, mielőtt ezek után kérdeznél. :) )
2013. dec. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
görcsoldó???????????? :D :D
2013. dec. 29. 16:04
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is írok, bár nem akartam eleinte írni erre a kérdésre. Én már szültem is, szóval régóta menstruálok, de nálam az van, hogy ha a vérzés 2-4. napján jó forró vízbe ülök a kádban (és ezt csinálom is mindig, a menstruáció nem akadályoz meg engem a kádban fürdésben) akkor másnapra nem elmúlik, de jóval kevesebb lesz a mennyisége. Pld. elég egy tisztasági betét is. De gondolom ez is egyénfüggő, és nem igaz mindenkire. El nem múlasztja a mensit a forró fürdő, de nálam pld. jelentősen lecsökkenti másnaptól a mennyiségét.
2013. dec. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!