Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet, hogy most rendszer...

Hogy lehet, hogy most rendszeres lett a vérzésem ennyi idő után? A tea segített, vagy a legutolsó gyógyszer? Esetleg az, hogy nem szedek semmit? Ha rendes a vérzésem, akkor ezekszerint temrékeny vagyok és lehet babám?

Figyelt kérdés

Sosem volt rendszeres, 21 éves koromig vagy két kétig tíartott és pár nap szünetem volt, vagy másfél havontaj ött meg, de sosem pnotosan, hanem kiszámíthatatlanul, hol 40 napra rá, hol 50 napra,

egy évig utána viszont csak három havontaj ött meg a vérzésem, vagy ritkábban, egyszer gyógyszer segitségével megjött, aztán megint nem.

Három féle fogamzásgátlót szedtem, 21 éves korom óta, egyik sem állította be.

kdierült magas a prolaktinom, és h azt egy agydaganat okozza, valamint cisztám van a petefészkemben.

legutóbbi gyógyszeremet mellékhatások és vizsgálatok miatt kellett abbahagynom, közben ittam cickafarkfű teát, és gyógyszermentes héten megjött a vérzésem, azóta nem iszom a teát és nem szedek gyógyszert, de már 5 dik hónapja rendszeres a vérzésem, olyannyira, hogy naprap ontosan jön meg, sőt néha órára pontosan. Most leszek 24 éves.

Azelptt sem szedtem smemit, gyógyszerek közt is volt több hónap szünet, mégsem lett rendszeres sosem, csak pontm ost, akkor mi segithetett? Vagy lehet eddig fiatal voltam, és esetleg ideges azért volt összevissza?


2009. nov. 28. 05:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Változik a szervezet. Volt olyan ismerősöm aki felszedett 5-7 kilót huszinévesen és attól kezdve volt rendszeres a menstruációja.

A hormonális folyamatok olyan bonyolult összefüggésrendszerek, hogy nagyon nehéz megfejteni.

2009. nov. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én inkább fogytam, és amúgyis vékony voltam, leesnek a nadrágjaim, mégis most jó a menzim, biztos nem súly probléma miatt volt eddig rossz,
2009. nov. 28. 09:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért járj el orvosi kontrollra. Mind az agyalapi mirigy daganat, mint a petefészek ciszta orvosi kezelést igényel.


Minden betegségben vannak jobb periódusok is. Lehet, hogy egy ilyenben vagy, de attól még az orvosi ellenőrzés szükséges. A pco nem gyógyítható, az agyalapi mirigy daganat pedig gyógyszerek hatására is lassan szívódik fel. Jobbulást!


[link]

[link]

2009. dec. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!