Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonpótlásról nektek mi a...

Hormonpótlásról nektek mi a tapasztalataitok? Hova érdemes menni Budapesten? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Kismedencei sugárkezelés (5 éve) mellékhatásaként leállt a menstruációm. Negyvenes éveim elején járok. Gondolkozom a hormonpótláson, sok mindent olvastam róla, de szívesen hallanék személyes tapasztalatokat.

2013. dec. 31. 11:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Természetesen nem a mensit akarom visszahozni, egyrészt örülök, hogy megszabadultam tőle, másrészt fizikailag nem is lehetne, csak a hormonháztartásomat szeretném visszaállítani.
2013. dec. 31. 11:36
 2/6 anonim ***** válasza:
hát csak óvatosan vele. egyik az hogy tuti a menstruációd is visszatér töle a másik hogy anyósomat ezért kellett telejesen kipakolni mert oylan jól sikerült visszahozni a amenstruációját hogy nem állt el neki. volt 5 kaparása mikor ugy döntöttek az orvosok inkább kipakolják.
2013. dec. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem a mensim garantáltan nem tér vissza, mert a külső sugár után kaptam 4 belsőt is, és gyakorlatilag nincs méhem, csak egy kis összezsugorodott valami.
2013. dec. 31. 12:47
 4/6 A kérdező kommentje:

És a petefészkem sem működik. Ezt mondjuk csak én gondolom, de biztos így van, mert az első évben minden olyanon átmentem, ami a menopausa tünete. Tehát semmi ilyesmiről nincs szó.


Dokit nem kérdeztem a részletekről, mert amikor megemlítettem, hogy nincs mensim, azt mondta, hogy örüljek, hogy élek. Így nem volt több kérdésem, mert levegőt is alig kaptam, hogy ezt ilyen könnyen ezzel lerendezi.

Tudom, igaza volt, DE ha már túléltem, akkor miért rázott le érdemi válasz nélkül?

2013. dec. 31. 12:57
 5/6 anonim ***** válasza:
akkor miért akarsz hormon potlást? van valami mellékhatása ami miatt akarnád?
2013. dec. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, van.

Általános tünetek, kicsit fáradtabbnak érzem magam, kevésbé motiváltnak, nehéz ezeket megfogalmazni.

Fiatalos életet élek, hetente megyünk koncertre, minden, csak nem tudom. AZ elején volt egy durva átállás, és azt hittem elmúlik, de nem múlott el teljesen.

2013. dec. 31. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!