Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol érdemes ma felsőfokú...

Hol érdemes ma felsőfokú angol nyelvvizsgát tenni? Illetve nektek milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Angolból tervezek felkészülni lassan a felsőfokra. Évek óta egyre több filmet/sorozatot nézrek angolul, angol felirattal, könyvet, híreket stb. olvasok szintén angolul és elgondolkotam, hogy lehet érdemes lenne rágyúrni a papírosra is, soha nem tudni mi lesz jó még alapon.


Na tehát a kérdés: hol érdemes ezt lerakni? Pesti vagyok, így a bőség zavarában tobzódom.

BME/ITK/Telc/Euro/ECL?

Cambridge kizárva az ár miatt.

Hol a legkorrektebbek, ahol nem a lehúzásra és az idegtépően hülye témákra mennek rá, amitől magyarul se lehet 2 mondatnál többet kinyögni? Melyiket és miért ajánlanátok?

Ami lényeges lehet, hogy a nylevtan nem az erős oldalam, ha nagyon a szőrszálhasogatásra mennek rá (gondolok itt a 3rd conditionel és társaira), egy hétköznapi kommunikáció során teljesen jól megértetem magam.


A választ köszi előre is.


2013. nov. 30. 02:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Telc, ITK(origó) nem túl barátságosak, szeretnek ilyesmiken fennakadni hogy a hivatalos levél nem elég hivatalos(nincs rajta címzett és hasonlók), apróbb nyelvtani hibákért is kemény hibapontokat osztanak, és az amerikai kifejezésekre nulla toleranciát mutatnak.


Euro szóbelije kicsit nehezebb de írásbelin nagyon változatos és sokféle feladat van így ha valaki teljesen elront egy feladatrészt attól még átmehet, ők is adnak hibapontokat de ők senkit nem fognak megkövezni.


ECL kicsit olyan lottóra emlékeztető, vizsgánként eltérő nehézségű és típusú feladatokat adnak így kilehet fogni olyat hogy 50%-al megbukik valaki majd következő alkalmon 80%-al átmegy, de egész barátságos áraik vannak

2013. nov. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
euro.
2013. nov. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszo. És a BME-ről tudtok valamit? Az euros feladatok nem igazán tetszenek.
2013. dec. 1. 01:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Én Cambridge-en voltam, elsőre nem sikerült, amit a mai napig nem értek hogy miért (Ausztráliában születtem és sokáig laktam ott szüleimmel, így anyanyelvként beszélem az angolt). Végül másodjára meglett, de nem ajánlom ezt a fajta vizsgát
2013. dec. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az nekem se tetszik, főleg, hogy 1,5x annyiba kerül. Egy itthon elismert papírral boldog lennék, nem tervezek külföldre menni.
2013. dec. 1. 19:13
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Én nekem a Telc írásbelije csak másodjára sikerült a C1-en,de sokan dicsérik a Euroexam-et,korrekt vizsga,nem a buktatásra mennek és én ahogy láttam valamivel könnyebb,mint a többi...bár kinek mi..:)
2013. dec. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!