Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Joghurtos tampon? Nem ártok...

Joghurtos tampon? Nem ártok vele ha kipróbálom? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy a joghurtos tampon jó a ph visszaállításra. Sokan viszont azt írják, h mekkora baromság.Nem tudom eldönteni,hogy kinek higgyek :D Ha kipróbálnám, mennyi ideig használjam?? Vki azt írja, h 5 percre tegyem fel, vki 30 percet ír és más meg egész éjszakát javasol.
2014. jan. 9. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább vegyél a patikában hüvelyflóra helyreállító készítményt! Azok pont erre vannak kifejlesztve.

A joghurtos tampont én azért nem alkalmaznám soha, mert hiába természetes, de ki mondja meg, hogy mennyi jótékony baktériumot tartalmaz, lehet olyan keveset, hogy semmit nem érne, vagy éppen ha nem megfelelő ideig van alkalmazva, akkor könnyen a hüvely természetes nedvességét is felszívja, ezáltal kiszárad a hüvely, sérülés keletkezhet rajta, így sokkal jobban kiteszi magát az ember a fertőzéseknek.

De pl. vannak direkt ilyen tamponok, amik tartalmaznak jótékony hüvelybaktériumokat, ezeket menstruáció ideje alatt lehet használni, és az is segít a hüvelyflórát rendben tartani.

2014. jan. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A joghurtot inkább edd meg!
2014. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Minek a joghurt, nem értem. A savassága miatt? A jó baktériumok miatt? Egyrészt, ami a beleidnek jó baktérium, az nem biztos, hogy a hüvelyben is. A bifidus essensisnek pont semmi keresnivalója nincsen senki puncijában.


Ráadásul a gyógyszertári készítmények is tartalmazzák a tejsavat is, és pontosan azokat a baktériumokat is, amikre szükség van, ellenőrzött módon, tisztán. Miért nem olyat veszel?


Elrémítésnek pedig: én ismerek egy olyan történetet, amiben a nő joghurtos tampont használt. Egy idő után fura tünetei lettek, és a SOTE valamelyik speckóbb nőgyógyászati részlegén sikerült neki kideríteni, hogy olyan baktériumok vannak a hüvelyében, amik normálisan csak a tehénben fordulnak elő. Szóval...

2014. jan. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Na ha eddig nem volt semmi bajod, majd a kis joghurtos akciód után lesz!
2014. jan. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Abszolút ajánlott a yoghurtos tampon, nekem pl nőgyógyász ajánlotta!
2014. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Az én nőgyógyászom nagyon nem ajánlotta. Egyszerűen nem tudod, mi van benne.
2014. jan. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pontosan. A nőgyógyászod biztos hogy nem az egyetem legjobbja volt, ha arra biztat, hogy egy lényegében ismeretlen összetételű "gyógyszert" használj.
2014. jan. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, a válaszok alapján hanyagolom ezt a megoldást :)
2014. jan. 10. 11:11
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Legközelebb majd megmondom a nőgyógyászomnak, hogy tanulhatott volna többet is az egyetemen...
2014. jan. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

Dehogy ártasz vele!

Az én nőgyógyászom is nagyon ajánlotta a tampont belemártani.

Természetesen nem gyümülcs, hanem natur yoghurtról van szó, és persze nem kefírről, hanem NATUR YOGHURT!

Pont azért nem árt, mert természetes és nincs benne semmi szintetikus.

2014. jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!