Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Minden nap hajat mosni nem...

Minden nap hajat mosni nem egészséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 15 éves lány vagyok és az volna a kérdésem, hogy a mindennapos hajmosás káros-e? Mit tegyek, ha már a második nap lelapul és zsíros a hajam? A száraz sampont és a hintőport már kipróbáltam, de nem igen vált be. Befonni nem lehet, ha összefogom akkor is nagyon látszik, hogy zsíros. Ti mit szoktatok ilyenkor csinálni? Előre is köszönöm:)
2014. jan. 9. 19:24
 1/6 anonim válasza:
A hajzsírosodás a tinikor után valamilyen szinten csökken, úgyhogy ez valószínűleg változni fog.. A Mindennapi hajmosásban az a probléma, hogy minél sűrűbben mosod a hajad, annál jobban zsírosodik. Mind e mellet mivel minden nap használsz hajszárítót a forró levegője még inkább károsítja a hajadat. Ugyanakkor Ma már vannak hajkímélő hajszárítók is (hideg levegővel szárítanak).Kimondottan hajzsírosodás elleni samponokat próbáltál már?
2014. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már kb 6-7 éve minden nap megmosom a hajam. Nincs semmi baja, nyugodtan mosd meg. Nekem is mondják, hogy nem egészséges megmosni minden nap, meg attól jobban zsírosodik, és mossam ritkábban, majd meglátom, akkor rendbe jön. De én nem bírok úgy kilépni az utcára (sőt, otthon se viselem el), hogy zsíros a hajam, így hát megmosom, szerintem nagy igénytelenség a zsíros haj...

Ja, én is kipróbáltam már mindent, semmi nem használt, maradt a mindennapos hajmosás.

2014. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen sampont használsz?
2014. jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt tiniként. Herbáriás sampont vettem, van direkt ilyen tinédzserkori hajzsírosodásra. Az bevált :)
2014. jan. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Használtam a Babának a zöldteás zsíros hajra való samponját es a Wu2 normál és zsíros hajra való samponját.Amúgy az első napon nagyon szép tiszta még. Szóval akkor merjek mindennap hajat mosni?
2014. jan. 9. 19:46
 6/6 anonim válasza:
Éppen azért zsírosodik, mert mindennap mosod, hetente egy hajmosás a jó, neked is meg a hajadnak is. Ha naponta mosod, akkor a hajad úgymond "összezavarodik", és minnél több zsírt kezd el termelni. Ezt az orvosom meg a biológia tanárom mondta, és szerintem ők értenek azért ehhez. Persze lehetnek eltérések, mivel minden ember más, de alapvetően a heti egy hajmosás tesz jót. :)
2014. jan. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!