Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális? Menstruációs...

Ez normális? Menstruációs problémák

Figyelt kérdés

A bajom a következő lenne,16 éves vagyok azt hiszem 4-5 éve menstruálok és még mindig nem állt be,vagyis nagyjából beállt,pár hónapig jó is,aztán erre kimarad egy hónap..volt mostanában,hogy hamarabb jött meg erre most megint már egy hónapja késik.Igazából nem izgulok annyira e miatt,mert az utóbbi időben nagyon ideges vagyok,ráadásul nagyon vékony is,keveset eszek.(azt olvastam ez is befolyásolja)

Viszont egy ideje nemi életet élek,de mindig vigyázunk..a biztonság kedvéért már 2 tesztet is csináltam,hálistennek mind negatív lett,szóval biztos,hogy nem emiatt késik.Nemtudom,hogy menjek-e el nőgyógyászhoz?A baj az is,hogy anyukám még nem tudja,hogy már nem vagyok szűz,és hát nem igazán örülne.Neki ez még meg se fordult a fejébe.Sőt azt is mondta,hogy felesleges nőgyógyászhoz menni,mert nekem máskor is késni szokott stb,stb..De,hogy még csak fel se hozza ezt a szex témát,mikor már több mint fél éve együtt vagyok a barátommal..nemtudom..szerintetek mit kéne tennem?



2014. jan. 9. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj el orvoshoz. Az össze-vissza ciklus nem normális. Talán az első 1-2 évben még normális, de ha már 4-5 éve van, akkor be kellett volna állnia.

Anyukádnak nem is kell szólnod róla, ha nem akarsz. Elég nagy vagy már ahhoz, hogy egyedül menj. Attól meg, hogy elmész nődokihoz a cikluszavar miatt, nem tudom, miért következne, hogy nem vagy szűz.

A másik része a dolgoknak: ha nemi életet élsz, rákszűrésre is kell(ene) járnod évente.

Ha elég felnőttnek érzed magad a szexhez, akkor tessék az orvos kérdést is felnőttként kezelni.

2014. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen,de hány éves kortól lehet egyedül menni?ilyen téren nem igazán vagyok képbe,mindenhol mást írnak/mást hallok..mellesleg ha emiatt megyek nőgyógyászhoz,valószínűleg megvizsgál ezáltal kiderül,hogy már nem vagyok szűz.
2014. jan. 9. 22:28
 3/5 A kérdező kommentje:
mellesleg nekem azt mondták,hogy felírna fogamzásgátlót,hogy beálljon..de ennyi idősen még nem szeretnék azt szedni.
2014. jan. 9. 22:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Elmehetsz egyedül. Vizsgálat előtt megkérdi a doki, hogy szűz vagy-e, mert akkor óvatosabban vizsgál. Miért lenne gáz, ha rájönne, hogy nem vagy az? Ha nem szeretnél fogamzásgátlót, akkor megmondod. 16 évesnek normális orvos még amúgy sem ír fogamzásgátlót.

Mit jelent az hogy vigyáztok? Bocsi, a kérdésért, de ha nálad a megszakításos védekezés jelenti a vigyázást, akkor inkább kérd is a fogamzásgátlót.

Van, akinek sosem áll be a ciklusa, akármit csinálnak is vele. De így is simán teherbe lehet esni, ezt mostanra és későbbre is mondom. Szóval ha majd babát szeretnél, ettől még lehet, de most is, tehát védekeznetek kell.

Menj el nőgyógyászhoz mindenképp. Rákszűrés miatt is kell.

2014. jan. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elöször vizsgáltasd ki endokrinologussal. szinte biztos hogy van valami hormon problémád. Amit ir az elözö hogy ettöl még simán teherbe esel majd az egyáltalán nem biztos. Sokan vagyunk akik ilyen elözménnyel évekig vagy évek óta küzdenek a babáért. Én PCOS vagyok már rendszeres ciklussal a baba mégsem sikerül természetes uton sok éve. az a baj a fogamzásgátló csak elfedi a tüneteket de nem gyógyitja a kiváltó okot. van olyan hormon probléma ahol még árt is. Mivel élsz nemi életet mégis a gyógyszer lenne a legjobb megoldás.
2014. jan. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!