Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Női szervezettel annak problém...

Női szervezettel annak problémáival és gyógyításával kapcsolatban keresek forrásokat. Könyv, weboldal, stb. Kérdőjel?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Fontos kérdésem lenne. Páromat (23 éves nő) szeretném teljesen kivizsgáltatni, de nagyon nehéz orvos közelébe vinnem. Az oka megvan rá, nem részletezem, én is megértem de az nem állapot, hogy vannak tünetek, és harcolnom kell hogy elmenjen orvoshoz. Megteszi csak nehezére esik. Jó ideje panaszkodik alhasi fájdalmakra. Megjegyzem több veseköve is van nagyjából egy éve, amit ő maga hamarabb diagnosztizált mint az orvosok. Volt már nőgyógyászati műtéte is sajnos. Gyerek kora óta iskola mellett akár több munkahelyen is dolgozott nem épp a legjobb körülmények között. Rengeteges sportolt verseny szinten is. Ergo a szervezetét erősen kihasználta már most. Most is sokat dolgozik, emiatt nehezebb időpontot találni amikor orvoshoz tudunk menni. Addig is szeretném nagyjából kiokítani magamat főleg nőgyógyászati/hasonló téren. Bármivel kapcsolatban ami akár ezzel akár általában egy női szervezettel kapcsolatban van és felismerhető betegség/baj, hogy annyival előrébb legyek. Én tartok tőle, hogy ebből komolyabb baj lesz. Reméljük nem.


Egyrészt a kapcsolatunk komoly és más szempontból felnőtt nőként viselkedik, az orvostól tartó félelem pedig többszörös trauma. Próbáljuk leküzdeni. Ha úgy alakul szeretnénk idővel gyermeket is. Én pedig a puszta egészségéért is, de ezért aztán főleg hajlandó vagyok megtenni bármit.


Tanácsként várok akár könyvcímeket, weboldalakat, bármit, ami szerintetek megbízható forrásból épült fel. Lehet az iskolai oktatóanyag de orvosi könyv is. Nem vagyok jártas az ilyesmiben, tehát az egyszerűbb a jobb, de ha az nincs, hát hajlandó vagyok képezni magamat. Azért én, mert ha párom tanulná, placebohatás miatt másképp értelmezheti a saját problémáit.


Előre is nagyon szépen köszönöm!

Kellemes napot!



2014. jan. 10. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Még mielőtt beleásnád magad a finomabbnál finomabb betegségekbe, annyit tanácsolnék, hogy ne parázz rá. Ha nagyon kiokítod magad, egy idő után minden tünetet észlelni fogsz a párodon, ami valami komoly betegségnek a jele, és azt fogod hinni, hogy beteg, pedig közben nem is. Szóval tényleg csak tájékozódásra használd, és ne görcsölj rá. :)


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Jó olvasgatást, és jobbulást a párodnak! :)

2014. jan. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mit javasolnék? 6 év orvosi után szakvizsga! Azt ugye te is hallottad, hogy a fél műveltség a legveszélyesebb a világon. Emellett, ha jól olvasom a párja vagy a barátnődnek és nem a szülője. Nagy különbség ám a kettő! Biztos, hogy kontrollt kellene felette gyakorolnod? A tüneteinek az ellenőrzése, ami komplex szaktudás nélkül az őrületbe, de minimum egy alaptalan hipochondriába fog kergetni téged, a kontrollról szól.

Bárkinek lehet rossz élménye, traumája. A teste viszont mindenkinek a sajátjáé. Dönteni csak a gazdája dönthet felőle. Egy felnőtt ember, aki beszámítható, pedig képes döntést hozni. Az is döntés, ha nem megy orvoshoz. Egy másik embernek ezt el kell akkor is fogadni, ha nehéz. Ez a kölcsönös tisztelet alapja is.

Nekem ez a véleményem az egészről. Az oké, hogy beszélsz vele, esetleg súlyos trauma esetén javasolsz szakembert, de a döntés az övé!

2014. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Mindkettőtöknek köszönöm a választ. Abszolút igazatok van, én is így állok hozzá a dologhoz.


Azóta rengeteg mindenen átmentünk, volt, hogy majdnem lumbálták, feküdt már kórházban is és beutalták már pszichológushoz is. Jelenleg ott járunk, hogy mindenki szerint makk egészséges (azt hagyjuk, hogy mennyire nem körültekintően bántak vele szinte mindenhol, de tény, hogy itt nem fizikai betegségről van szó), a pszichológus pedig felírt neki 5mg-os scippat antidepresszánst. Ez 2 hónap alatt szétverte a gyomrát és csupán fojtott agressziót érez, emellett időnként pánikrohamot kap (ez korábban is jelen volt, de emiatt kapta a gyógyszert...). Most kapott erősebb/másik gyógyszert, de a majdnem egy éves finom terelgetésem és támogatásom segítségével ő maga jött rá, hogy nem fogja kiváltani, itt nem gyógyszer kell (főleg, hogy az sem segít), minden orvos egészségesnek látja. Szembe kell néznie a gyermekkori félelmével, és felkeresni a szüleit, akik ismeretlen okok miatt őt koraszülött csecsemő korában elhagyták. Amióta ezt elhatározta sokkal jobban van. Most már "csak" véghez kell vinni a történetet. Terelgetnem kellett hosszú ideig, és megmutatnom, hogy mellettem biztonságban "otthon" van, vigyázok rá.


Júliusban esküvőnk is lesz. :) Szóval talán javul majd a helyzet.


Köszönöm még egyszer nektek a segítséget. Kellemes napot!

2014. okt. 31. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!