Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik a tapasztalataitok az...

Mik a tapasztalataitok az endometriózis gyógyításával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem a doki fél évnyi fogamzásgátló szedést javasolt szünet nélkül. Van itt olyan, akinek ez használt volna?

(Dr. Szendei Györgynél voltam, állítólag ő nagyon profi.)


2010. szept. 1. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére nincs ilyen problémám,viszont édesanyám esetéről tudok mesélni,neki is endometriózisa volt,és a nőgyógyásza évekig húzta-halasztotta a kezelését,nem is vette egyáltalán komolyan a panaszait,ami végül oda vezetett,hogy már székelési nehézségei is voltak,állandóan erősen görcsölt,soha nem volt normális menstruációja,emésztési gondjai lettek,és folyamatosan fájt a keresztcsontja,mivel gyulladásban volt az egész kismedencei tájék.Évekig kérte az orvost,hogy oldják meg a problémát véglegesen(azaz távolítsák el a méhét),mert ő már úgysem szeretne gyereket,de közölték vele,hogy túl fiatal még,nem végzik el a műtétet.Mindenféle gyógyszerrel kezelték éveken keresztül(de ha jól emlékszem ő fogamzásgátlót nem kapott),míg végül olyan komolyak lettek a panaszai,hogy nőgyógyászt váltott,aki végre vette a fáradtságot,hogy alaposan kivizsgálja,és azt mondta,hogy a műtét mindenképpen mihamarabb szükséges és indokolt!Amikor felnyitották döbbenten tapasztalták a hasüregében uralkodó állapotokat (azt mondták,tankönyvi példa lehetett volna a súlyos endometriózisra),már bélösszenövései voltak,amiket alig tudtak szétválasztani,és végül a méhével együtt a petefészkeit is el kellett távolítani...Azóta a keresztcsonti fájdalma,székelési gondjai és a görcsei teljesen elmúltak,viszont sajnos erősen beindult nála a csontritkulás,amit azóta gyógyszerrel kezelnek.(Ő egyébként 45 éves.)


Én nem tudom,hogy ez a betegség mennyire gyógyítható,de az biztos,hogy ha sokáig hanyagolják és nem kezelik megfelelően,lehetnek komoly szövődményei.És szerintem a gyógyszeres kezelés csak átmeneti megoldás és időhúzás.De persze én csak laikusként nyilatkoztam,mert nem vagyok orvos.Remélem Nálad nem lesz ilyen komoly vége a dolognak!


Jobbulást!


Üdv:25/L

2010. szept. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2010. szept. 4. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!