Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szolárium használat (gyakoriság)?

Szolárium használat (gyakoriság)?

Figyelt kérdés
A szalagavatóm jövőhétvégén lesz és szeretnék barna lenni de elég fehér a bőröm így 5 percnél tovább nem merek befeküdni(10 percen tavaly nagyon leégtem és több mint 4 napig levoltam égve). Most hétfőn,szerdán, pénteken járok de attól félek ez nem lesz elég és arra gondoltam hogy a szalagavató hetén mennék hétfőn, kedden, szerdán esetleg pénteken. A kérdésem az lenne hogy ez mennyire káros(szalagavató után nem mennék már többet, és eddig sem nagyon jártam szoláriumba) és hogy merjek-e ilyen gyakorisággal menni?
2009. nov. 30. 20:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon sok... Még egy "gyakorlott szolisnak" is, aki évek óta jár! :S A bőrrák esélyét igen csak megnöveli, és lehet erre azt mondani, hogy az eseteknek csak 1%-ában terjed tovább belső szervekre, de mi van ha te pont közéjük tartozol... Nem kívánom senkinek, hogy végig kelljen hallgatnia, ahogy kimondják hogy rákos!

Miért akarsz feltétlenül barna lenni?

Lényeg a lényeg szerintem egy agyon fehér bőrű lánynak amúgy sem tesz jót, pláne nem szinte naponta. Mérlegeld melyik a fontosabb... hogy szalagavatón barna legyél, vagy az egészséged?

2009. nov. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 igabcsy ***** válasza:

Van igazsága az előttem szólónak, de azért ne temesd magad. :-))

Mi lenne ha vennél önbarnítós testápolót. Én ezt a Garnier "Nyári tündöklés"-t használom, és nagyon elégedett vagyok vele. 2 fajta erősségben létezik, ha nagyon fehérbőrű vagy, akkor a világosabbat vedd. Soha nem lettem foltos, és nekem az illata is tetszik.

2009. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 igabcsy ***** válasza:

bocsi, lemarad a link:

[link]

2009. nov. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod:) olvasgattam ezzel kapcsolatba még pár kérdést aztán szépen lassan én is rádöbbentem hogy ez nagyon nagy hülyeség lenne, a válaszoddal meg egy másik részére is rádöbbentettél
2009. nov. 30. 20:19
 5/14 A kérdező kommentje:
20:17es köszönöm a válaszod:) régen próbálkoztam önbarnító krémekkel de azok sárgítottak(dove,johnson) de szerintem akkor a garniert kipróbálom:)
2009. nov. 30. 20:22
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
nemkáros, hogylenne már káros? 5ször elmenni egy szoliba??? ugyanmár, ez a szolis dolog is felvan fújva. szalagavatód hetén menj minden másnap szoliba 4 percre (vagy 5, ha nálatok úgy van) és akkor meglesz a normális szined szalagavatóra.
2009. nov. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

20:22, neked minimum üzletrészed van egy szolárium szalonban :). A szolárium tényleg nem egészséges, keress rá a neten, ha nem hiszed.


A kérdezőnek: én is használtam korábban mindenféle önbarnítót, amitől itt-ott foltos lettem én is és másnapra a pizsamám is, sőt még napközben a ruháim is, plusz a kis ráncokban megült a krém és csíkos lett.

A Garnier viszont nekem is bejött, jó illata van, könnyen, egyenletesen, vékonyan kenhető, nem lettem sem foltos, sem sárgás, sem csíkos tőle és a ruhámat sem fogta be :). Neked is ajánlom, mert szép színed lehet, de nem károsítja a bőrödet. Mindenképpen néhány nappal korábban kend fel (mondjuk először csak valami nem láthtó helyre), így, ha mégsem vagy elégedett, nem rontja el a kedved a nagy napra!

2009. nov. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

20:22 Ha a netnek és a médiának nem hiszel, akkor menj be a legközelebbi bőrgyógyászatra és kérdezd meg hasznos e ha az ember két naponta szolizik, még ha csak 5 percre is!?

Friss levegőn is jó kint lenni, 40 fokban tűző napban még sem egészséges kint tartózkodni a déli órákban!

2009. nov. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ha ezt összesen 3ször teszi meg életében, na nekem nemondjátok azt h ez káros.

volt egy barátnőm, akinek még a bőrgyógyásza ajánlotta, hogy ha heti eccer elmegy szoliba akkor az leszárítja a pattanásait, és nemlesz tőle semmi baja, de azért ne csinálja ezt élete végéig, csak alkalmanként, "kúraszerűen"

2009. nov. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Persze... egy hónapig, heti egyszer 5 perc... de nem egy hétig minden nap!
2009. nov. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!