Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az irrigátort hogy tisztítjátok?

Az irrigátort hogy tisztítjátok?

Figyelt kérdés
2014. jan. 11. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos többnyire sehogy. Van olyan fajta irrigátor, amit ki lehet főzni, a többi fajtát tökéletesen egészséges emberek tiszta vizes öblítés és teljes megszárítás mellett újrahasználhatják egy ideig, bár szerintem 5-6 alkalom után már az se gusztusos... De ha beteg vagy, akkor vagy kifőzhetőt veszel, vagy folyamatosan újat veszel. Sajnos annyira pocsék kostrukció a gyógyszertárban kapható irrigátorok 99.99%-a, hogy borzalmas.
2014. jan. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod. Nem vagyok beteg, menstruáció után illetve strandolást követően használom a colpo cleaner irrigátort a savas tablettával.

Én használatot követően kihipózom, majd forró vízzel kiöblítem alaposan, majd többször hideg vízzel.

Nem szoktam újat venni, csak felmerült bennem, hogy más hogy tisztítja?! Mert lehet, hogy az én módszerem nem a legjobb... Ja és vizesen nem rakom el. Kiszárítom és úgy teszem el.

Ez így nem jó? Van erre a célra használható fertőtlenítőszer?

2014. jan. 11. 12:24
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Évekig használtam én is, és így is tisztítottam. Aztán abbahagytam orvos tanácsára, ugyanis NEM AJÁNLOTT a használata. Évekig tartott, mire teherbe estem... :-(
2014. jan. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy hónapban kétszer se ajánlott? Mert én havi egyszer megyek fürdőbe és havonta egyszer jön meg. Ettől többször nem látom szükségét, de szerintem ahhoz meg kell, hogy ne legyek beteg...
2014. jan. 11. 12:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Én azért nem mertem csinálni a hipós fertőtlenítést soha, mert ezeket a holmikat nagyon nehéz úgy kimosni, hogy tuti ne maradjon benne semmilyen szermaradvány, ami ugye nem túl egészséges.


Egyébként nekem se ajánlotta a nőgyógyászom az irrigálást (ezt nem akartam elsőre leírni, hiszen nem volt kérdés)...

Ugyanis kimosod vele a hasznos baktériumokat is, tehát tulajdonképpen gyengíted magad vele. A tisztulási funkciókat rábízhatod a szervezetedre, tökéletesen ki tudja tisztítani a menstruáció maradványait is és a fürdő ellen is tud védekezni. Ha biztosra akarsz menni, vegyél a gyógyszertárban hüvelyflóra helyreállító kúpot vagy hüvelytablettát, azt rakd fel a menzesz és a fürdő után, és sokkal jobbat tettél, mint az irrigációval.

2014. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!