Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 19 éves vagyok,6 éve menstruál...

19 éves vagyok,6 éve menstruálok, de még mindig nem rendszeres. Sőt van mikor egy-egy ciklus hossza meghaladja a 35 napot is! Ez baj?

Figyelt kérdés
2008. júl. 16. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 23 vagyok és az elmúlt 2 évben állt be pontosra, emellett kb 8 éve szedek fog.gátlót, kisebb megszakításokkal. A nőgyógyászom sosem mondta hogy baj lett volna, hogy ilyen sokára állt be. Különbözőek vagyunk.
2008. júl. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
helló!!!!én 25 vagyok és kb 14 évesen jött meg először!azóta sem rendszeres,van olyan,hogy félévente egyszer van....a doki azt mondta ebben nincs semmi fura,hát ezek után próbálj okos lenni...
2008. júl. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

uu az utolsó válaszolónak durva:Sfélévben 1*.akkor pl nem is derül ki csak ha már 6hónapos terhes vagy h azért nem jött meg?!!érdekes sztem az nem normális:S

nekem nagyon rendzsertelen volt..volt hogy 2 hétre is megjött nah az nagyon durva volt..!most 18 vok és mivel komoly kapcsolatba kerültem ezért úgy döntöttünk h jobb lenne fogamzásgátlóval védekezni+ azért is jó mert beállította a ciklusomat!nekem nagyon jót tett!sztem ezt kéne tenned

2008. júl. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Bajnak nem baj, csak zavaró lehet. Az első válaszolónak igaza van: különbözőek vagyunk, a hormonrendszerünk is különböző! Mindenkinél, akinek nem mesterségesen beállított a ciklusa, előfordulhatnak pontatlanságok. A 35 nappal semmi gond nincs, 25-35 nap között normális, de ha 3-4 napot késik még ehhez képest is, az sem feltétlenül kóros. Lehet, hogy mostanában sok volt a stressz, felfáztál, stb. Sok minden beleszólhat.

Szerintem, ha csak nem élsz együtt pasival, ne kezdj el emiatt fogamzásgátlót szedni, mert az csak elfedi a rendszertelenséget, és ha majd babát szeretnél később, újra szembesülsz a problémával, sőt valószínűleg nehezebben is sikerül majd.

2008. júl. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is eléggé rendszertelen volt... Úgy értve hogy nem napra pontosan jött meg. De a fogamzásgátló helyre állította nekem is a ciklusomat.


2. válaszolónak csak azt üzenném, volt osztálytársam így nem vette észre, hogy terhes, csak a 4-5. hónapban derült ki. :S Nem normális az, hogy félévente 1x jön meg. Szerintem azzal nőgyógyászhoz kéne fordulni.

2008. júl. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2008. júl. 17. 10:43
 7/7 anonim ***** válasza:
a ritkán menzeszes vagyok....sztek,nem voltam orvosnál ezzel?többnél is...azt mondták szedjek antibébit,ez renben is van,de eljött az idő mikor gyereket szeretnénk a férjemmel,de ilyenkor nem lehet úgye tabit szedni...akkor is elmentem a nőgyógyászhoz,kivizsgált,semmi bajom szerinte ez normális,és próbálkozni kell...na erre varrjatok gombot...
2008. júl. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!