Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az egyik mellemben találtak...

Az egyik mellemben találtak egy cisztát, abba kell hagynom a fogamzásgátló szedését?

Figyelt kérdés
A bal mellemben volt egy 2 cm-es ciszta,leszívatták.A nőgyógyászom szerint abba kell hagynom a fogamzásgátló tabletta szedését,de egyik ismerősömnek is vannak apróbb cisztái az ő orvosa nem tiltotta el a gyógyszer szedésétől.Nem tudom mit tegyek,menjek el másik orvoshoz is? Ilyen esetben,akinek volt cisztája mit javasoltak? Nekem a gyógyszer helyett spirált,de azt biztos nem tettetem fel,annyi rosszat olvastam és hallottam róla.
2014. jan. 18. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos a te orvosodnak van igaza. Mindennemű emlő elváltozást ronthat a fogamzásgátló,illetve akár emlődaganat kialakulására hajlamosít. A spirál valóban nem mindenkinek válik be.persze nem lehet tudni neked lesz-e bajod vele. De a mostani legjobb fogamzásgátló a Mirena nevű hormontartalmú spirál. Ami nem okozza azokat a problémákat(bő vérzés,gyulladás,fájdalom)és a hormon ne szívódik fel,csak helyileg hat. Egy probléma van vele: elég drága. 44-45000 ezer ft,de ezt is 5 évente kell cserélni. Kérdezz rá az orvosodnál.
2014. febr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnám a rizikót! Ne szedj fogamzásgátlót, vigyázzon a párod. Ha nem teszi meg nem is szeret igazán.
2014. febr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A spirált nem vállaltam be,több ismerősöm terhes maradt mellette. A hormon tartalmúra nincs pénzem jelenleg. Még 1 havi gyógyszerem van,azt beszedem,aztán kitalálunk valami mást.
2014. febr. 3. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!