Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valaki anorexiás volt, de...

Ha valaki anorexiás volt, de már meggyógyult és visszahízott lehet még valaha menstruációja?

Figyelt kérdés

Már másfél éve nem véreztem, de visszahíztam amit leadtam.

Decemberben voltam nőgyógyásznál aki írt fel hormontablettát, de nem hozott eredményt pedig már kellett volna. Azt mondja nem tud már mit felírni ez volt a legerősebb gyógyszer ami még a meddőknek is meghozza a havit.


Mit csináljak amivel segíthetnék magamon? Van itt még volt anorexiás aki hasonló problémákkal küzdött de rendbe jött?


2014. jan. 19. 20:13
 1/5 anonim válasza:
szerintem nem ,nem lehet neki ujra de akkor gyereke se.
2014. jan. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Statisztikát nem ismerek, csak a saját tapasztalatomat tudom elmesélni. Én 15-16 éves korom között fogytam le drasztikusan, 18 éves koromra újra normális volt a súlyom. Kb. 16 évesen maradt el a ciklusom, és 21 voltam, mikor újra megjött. Nem tudom, mennyi idős vagy, nekem akkor nem volt nagy stressz a dolog, mert akkoriban nyilván nem akartam még gyereket. Szerintem érdemes lenne endokrinológushoz is elmenni, nemcsak nőgyógyászhoz. Hátha többet tud mondani.
2014. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a testzsír aranya eléri legalább a 17-18%-ot, akkor szerintem újra lehet menstruáció idővel.
2014. jan. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én egy gyógyult anorexiás vagyok és nekem sem jött meg miután visszatértem ahhoz a súlyomhoz, amiről elindultam lefelé a lejtőn. Viszont rengeteget néztem utána külföldi fórumokon, hogy ilyenkor mit lehetne csinálni. Sokan javasolták, hogy szedjek még fel pár kilót, mert az anorexiások annyit éheztek, hogy a testüknek szükségük van egy kis tartalékra. Plusz a testzsír az elvileg hozzájárul a női hormontermelődéshez, ami elengedhetetlen a menstruációhoz. Ezen kívül sok zsiradékot ettem (ez elég fontos) és semmit nem sportoltam. Ezek után kb. egy-két hónap után megjött.

Szóval vissza lehet hozni a menstruációt az anorexia után. Tudom, hogy elég félelmetesen hangzik ez egy anorexiásnak, de lehet, hogy még híznod kell.

2014. jan. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én 2009-ben "gyógyultam fel " 6 év anorexia után, és rengeteg kezelésre stb hormon terápiára jártam, de csak fogamzásgátló tabletta szedésével menstruálok, anélkül nem . :(
2014. márc. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!