Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már elegem van hogy állandóan...

Már elegem van hogy állandóan visszatér ez a betegség. Hüvelygombám van megint. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok. sok gondom volt eddig ilyen téren .

a menstruaciom elég érdekes eleinte kimaradt sokszor majd beállt de akkor 3 évig szedtem fogamzásgátlò gyógyszert. abbahagytam utána hónapokra kimaradt megint majd egy évbe telt mire 35-40 naponta beállt amire a nődokim azt mondta rendben van.

sokszor vannak alhasi fajdalmaim meg erősebb a szőrzetem.

kb a fog.gátló szedése óta visszatérő gombás fertőzéseim vannak. voltam vele orvosnál candida albicans és lactobaccilust találtak benne. de kaptam kupot krémet és elmúlt de újra visszajött kéthavonta. 7 hónap szünet után amikor is intenzív szedtem a vitaminokat és figyeltem mit eszek majd a téli szünetben megfáztam újra visszajött. a tüneteim viszketés sűrű folyás kissé kellemetlen

érzet de ennyi és egyre csökken.

nincs partnerem és az elmúlt időszakban nem is volt.

mi lehet a gond? van vki hasonló helyzetben ?

én szerintem itt belőleg van vmi baj.

előre is köszi!

zita


2014. jan. 20. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__52893..


Olvasd el ennek a kérdésnek a 11-es hozzászólását!

2014. jan. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

a doki se tud többet mondani csak kup és krém. de oka van h csak magától visszatér mikor se szex se más helyen nem kaptam el.

én azt gyanítom h hajlamos vagyok ezekre aztán ha legyengült az immunrendszerem akkor előjön évekig ez ment. minden alkalommal mentem a dokihoz. de van egy pont amikor már nincs értelme szerintem hanem azt kell kideríteni hogy előzhetem meg. erre keresem a választ a tippeket.

2014. jan. 20. 14:59
 3/6 anonim ***** válasza:
mivel candidád van igy nem csoda ha nem mulik el ha nem diétázol. Az diéta nélkül nem múlik el teljesne. én 2 évig szenvedtem havonbta gombával mire végre kiderült hogy candida. volt egy nagyon agressziv kezelésem egyéb bakteriális fertözésekre plusz a diéta igy már csak évi max egyzser jön elö, egy szemes gyogyszerrel el is mulik.
2014. jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Passiflora ***** válasza:

A hormonális fogamzásgátlók eleve hajlamosítanak a gombás fertőzésekre, ugyanúgy, mint számos más életmódmódbeli tényező.


Azt írtad: "sokszor vannak alhasi fajdalmaim meg erősebb a szőrzetem".


Ezek miatt is szükséged lenne egy mielőbbi, alapos orvosi kivizsgálásra, nem csak a visszatérő fertőzés miatt.


Még egy megjegyzés: az általad említett lactobacillusok (más néven Döderlein bacillusok) a normál, egészséges hüvelyflóra részét képezik, tejsavat és más anyagokat képeznek, és ezzel gátolják meg más, káros mikrobák túlszaporodását a hüvelyben.

2014. jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Erősítsd meg az immunrendszeredet gyógynövényekkel. Vannak nagyon jó gyulladáscsökkentő hatásúak és természetes antibiotikumok is.A normális ciklus beállításában is segítenek.Jobbulást!
2014. jan. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy vérvizsgálat nem ártana, pl. rejtett cukorbetegség, illetve hormoningadozás okozhat visszatérő gombát. Megelőzésre valóban fontos az immunredszer-erősítés, a diéta, étrendkiegészítőként grapefriutmag-kivonantot szokták javasolni, illetve probiotikumokat. Ha folyásod van, minden alkalommal rendesen fertőtlenítsd a fehérneműidet (a pamutot tudod mosni 60 fokon). Tisztasági betétre vagy simán a bugyidba csöppenthetsz 1-2 csepp teafaolajat (jó minőségűt). Jobbulást!
2014. jan. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!