Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy ideje észre vettem hogy...

Egy ideje észre vettem hogy nedves mindig a bugyim, és rájöttem hogy ez folyás. és kellemetlen szaga van. El akarok menni vele nőgyógyászhoz. Még sosem voltam. Mit fog csinálni? Meg vizsgál attól ha szűz vagyok még? Mire számítsak? 16/L

Figyelt kérdés

2014. jan. 20. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Menstruálsz már?
2014. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen már 4 éve de még mindig nem állt be volt olyan is hogy egy kimaradt
2014. jan. 20. 20:26
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

A nőgyógyász először beszélgetni fog veled, elmondod a tüneteid, az első menzeszed időpontját, és azt is, hogy mikor volt az utolsó. Utána meg fog kérni, hogy vetkőzz le alul. Bevonulsz egy kis öltözőbe és leveted az alsóruhád és a bugyit. (Érdemes hosszú pulcsiban, ruhában vagy ilyesmiben menni, hogy ne fázz így sem.) Azután kijössz, és amikor mondja, felfekszel a vizsgálóasztalra. A lábaidat ilyen tartókba kell majd raknod.

Ő felkattint egy lámpát, megnézi, kívül milyen állapotban van a szeméremtested, és többségében 2 féle vizsgálatot végez ezután:

1) kesztyűs kézzel egy ujjával benyúl a hüvelybe, a másik kéznek és ennek az ujjának a segítségével áttapintja a hasi szerveid, hogy nincs-e valami gond ott.

2) egy kis eszközzel kitágítja a vaginát, megvizsgálja, belül van-e gyulladás, illetve kis pálcával fertőzések esetén mintát is vesz. Ez azért kell, hogy elküldhesse tenyésztésre, azaz pontosan kiderüljön, mi (milyen fajta gomba, milyen fajta baktérium stb.) okozza nálad a folyást. Méhnyakrák-szűrés esetén ugyanígy pálcával mintát vesz, csak a méhnyakról, és azt küldi el vizsgálatra.


Egyik se fáj egyáltalán, és ha nem izgulod túl a dolgot, nem is kellemetlen érzés. Ha izgulsz, és befeszülsz, akkor esetleg meg fog kérni, hogy lazítsd el az izmaid, különben kellemetlen lesz a vizsgálat. Abban az esetben tud csak fájni, ha nagyon be van gyulladva a hüvelyed, akkor azonban látni fogja és vigyázni fog, hogy ne okozzon a feltétlenül szükségesnél nagyobb fájdalmat.


Könnyen lehet, hogy nálad csak kívülről fog a folyásból mintát venni, szóval akár az 1., akár a 2. pont elmarad. Ritkán az is lehetséges, hogy ha elmondásra annyira egyértelműek a tüneteid, akkor vizsgálat nélkül ír fel gyógyszert.


Remélem segítettem! Nem kell félni az egésztől, menj el nyugodtan.

2014. jan. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Javaslom, hogy női orvost keress első alkalomra, vele talán könnyebb megbeszélned az "intimebb" dolgokat is.
2014. jan. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, sokat segített

női dokit sajnos nem hiszem hogy találok mert nagyon ritka, környékemen csak pasikról hallottam de remélem jó fej lesz és így nem lesz cink

2014. jan. 21. 18:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Bakteriális fertőzés lehet.

Jobbulást!

2014. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bizzunk benne, majd számolj be utána, okulásunkra szolgálhat.
2014. jan. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!