Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet, hogy hüvelygombám lesz?

Lehet, hogy hüvelygombám lesz?

Figyelt kérdés

Tavaly novemberben hüvelygombám volt. Akkor sikeresen kikezeltem magam canestennel (doki is megerősítette). Voltam íriszdiagnosztikán, ahol (sok más mellett) kiderült, hogy nőgyógyászatilag nyákosabb vagyok a kelleténél és ezen muszáj változtatni. Erre homoktövis olajat kaptam (tamponra csepegtetve kellett használnom, vasárnap használtam utoljára).

Most kissé erősebb a folyásom, de más tünet (viszkető, égető érzés – egyelőre) nincs.

Lehet, hogy csak a homoktövis olaj dolgozik és tisztulok?


2014. jan. 22. 06:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Amíg nem teljesen biztos, hogy hüvelygomba, addig ne is használjam a hüvelytablettákat, ugye?
2014. jan. 22. 06:54
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerinten ne.

Nekem orvos ajánlotta a NATUR Yoghurtba áztatott tampont megelőzésként.

2014. jan. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Joghurtba áztatott tamponnal én személy szerint nem szórakoznék. Inkább beszéld meg a nőgyógyászoddal a további tennivalókat!
2014. jan. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amit ez a természetgyógyász javasolt és tett, hívják kuruzslásnak. Először is, mi az, hogy nyákosabb vagy a kelleténél? Hogy lehet ekkora hülyeséget kitalálni? A hüvelynyák nem kóros, sőt a mennyisége is változik a ciklussal, ovuláció alatt a legtöbb, nyúlósabb. Egyénileg lehetnek eltérések a mennyiségben. Ha fertőzés van, azt orvos állapítja meg kenetvételből, nem az íriszen keresztül:)

Olyan nincs, hogy "tisztulok". Beszélj kérlek normális orvossal, ha panaszod van. Mielőtt még kiirtod a hüvelyflórát az oda nem való dolgokkal.

2014. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A vörös húsoktól van ez a nyákos dolog... nem muszáj hinned benne, de legalább ne szólj bele, mivel nem tudod, hogy miért mentem el...

Egy szóval sem mondtam, hogy az esetleges fertőzést az íriszen kimutatták (azon decemberben voltam). Ez meg most van. Most így visszaolvassa lehet, hogy úgy tűnt :D


Ezt a joghurtba áztatott tamponos dolgot nem nagyon akarom elhinni... Ezt nem tudom elhinni. Ez olyan kb., mint az "égési sérülést kend be tejföllel".


Amúgy meg ma direkt figyeltem a folyást és minden normális volt :)

2014. jan. 22. 18:20
 6/9 anonim ***** válasza:

"A vörös húsoktól van ez a nyákos dolog." Ez meg csak a képzetlen természetgyógyásztól származik, mert tudományos alapja ennek nincsen, azt jobb, ha tudod. Sajnálatra méltó, hogy hazánkban a természetgyógyászat itt tart, a kuruzslás szintjén.. Beleszólok, ne haragudj, mert egyszerűen felháborítónak tartom és az oldalt sokan olvassák.

A joghurtos tamponnak ezzel szemben van tudományos valóságalapja. A joghurt tejsavbaktériumot tartalmaz, ami segíti a hüvelyflórának az épen maradását, regenerálódását. Ugyanis a flórában élő Döderlein bacik, amik a hüvelyt védik a fertőzéstől, ebben a tejsavas közegben életképesek.

A joghurtnál vannak már korszerűbb módszerek is. Pl a tejsavat tartalmazó hüvelykúp, vagy a tejsavbaktériumokat tartalmazó kúpok.

2014. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jól van hagyjuk :)


Az jutott még eszembe, hogy a gyógyteától is lehet.

2014. jan. 24. 06:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is kár a gőzért:) Miért nem kérsz tanácsot a természetgyógyászadtól?
2014. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A kérdésem amúgy sem arra irányult, hogy mi a véleményetek az íriszről... csak arra voltam kíváncsi, hogy mit gondoltok a fent leírtakról...
2014. jan. 24. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!