Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szóval kb 4 napja eléggé...

Szóval kb 4 napja eléggé viszket ott lenn, illetve sárgás-zöldes árnyalatú folyást tapasztaltam. Kicsit fáj is az egész. Szerintetek mi a teendő? Szűz vagyok és még nem voltam soha orvosnál!

Figyelt kérdés

2014. jan. 24. 19:54
1 2
 1/12 anonim válasza:
Lehet hogy fertőzés. Szerintem minnél hamarabb menj el dokihoz.
2014. jan. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor most itt az ideje , mert ez hüvelygyulladásnak tűik. Valamilyen bakteriális fertőzésnek tűnik.
2014. jan. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Úgy fest, hogy itt az ideje az első látogatásnak.

Sárgás-zöldes árnyalatú folyás tipikusan trichomonas (egysejtű) fertőzésre utal. Ez ugyan nem a szüzek betegsége, de ritkán el lehet kapni wc-ülőkéről, uszodában, ilyesmi. Lehet még baktériumos fertőzés is. A gomba kizárt, a Canesten nem fog hatni.

A nőgyógyász fog adni antibiotikumot vagy más gyógyszert, amitől elmúlik majd. Hajrá!

2014. jan. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Még az előzőhöz írom, hogy nem szabad elhanyagolni, ne húzd sokáig a nőgyógyász meglátogatását.
2014. jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Canesten krémen gondolkodtam még... Ez mitől lehet? Sem uszodában nem voltam, sem olyan helyen ahol bármit elkaphattam volna!
2014. jan. 24. 20:09
 6/12 anonim ***** válasza:
Kevés lesz a canesten kenőcs. Sürgősen menj nőgyógyászhoz, kúp, és valószínűleg szájon át szedhető tablettát is kapsz a kenőcs mellé.
2014. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A Canesten gomba ellen hat. A tüneteid nem gombára utalnak, szóval ne húzd vele az időt, ne költsd rá a pénzt. Semmi se fog meggyógyítani, csak doki által adott receptes szer.


A fertőződésedről: baktériumos fertőzéshez nem kell se idegen wc, se uszoda, se szex. Ugyanis az ember bélrendszerében tömegével élnek baktériumok és gombák is. A végbélnyílás 1-2 centire van csak a hüvelytől, az a tájék folyamatosan tele van baktériumokkal. Ellenük a hüvelyi flóra védekezik. Ha csak kicsit is megbillen az immunrendszer vagy a hüvelyi flóra egyensúlya, már be is költözött valami baktérium vagy más, és kész a fertőzés. Nem kell hozzá semmiféle idegen fél.

2014. jan. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Most jött el az idő, hogy először nőgyógyászhoz menj!
2014. jan. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg bakteriális fertőzésről van szó.

Gondolom elég fiatal lehetsz, menjetek gyerek, vagy tini nőgyógyászatra, ahol valószínűleg női orvossal fogsz találkozni.

2014. jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Mennék én már a jövőhéten is ( ha van időpont), de amilyen szerencsém van hétfőn-kedden kell megjönnie.... most várhatok.
2014. jan. 25. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!