Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki hasonló problémával?

Valaki hasonló problémával?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam, hogy mentális egészség kategóriába írjam-e, de talán itt jobb helyen van.

Amióta az eszemet tudom, teljesen jóban vagyok a testemmel, viszont a felvilágosításom óta úgy érzem, hogy a világ rosszul működik, s így benne én sem lehetek jól. A felvilágosításomban nem volt semmi durva, tudtam, hogy kistesóm lesz, és tudtam, hogy anya pocijában van, csak az érdekelt, hogy került oda. Édesanyám, hogy megfelelő módon magyarázza el, egy gyerekeknek szóló képeskönyvet hívott segítségül. Tehát nem volt traumatikus élmény, mégis azóta a szexre úgy tekintek, mint szükséges rosszra, ami kell ahhoz, hogy valakinek gyereke lehessen.

Egyszerűen taszít már a szex gondolata is. Mindamellett érzek rá késztetést, és vágyat. Teljesen kettős ez az érzés, egyiket sem tudom leküzdeni/megváltoztatni.

Talán éppen ezért, számomra az együttlétek vagy fájdalmasak (vagy nem is jöhetnek létre, mert nem tudom elengedni az izmaimat), vagy unalmasak, a szó szoros értelmében.

Ha egyedül, vagy a barátommal élek át orgazmust, utána rettenetesen érzem magam, néha sírok is, és nem is igazán értem, hogy miért. Mintha egy világ dőlne össze bennem olyankor.

Nagyon szívesen venném, ha olyasvalaki írna, aki átélt hasonlót, esetleg tudja, hogy mi a megoldás.

Köszönöm, ha elolvastad!


2014. jan. 25. 01:48
 1/6 anonim válasza:
bakter
2014. jan. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon komoly gond! Nem csak a szexuális,de az egész életed szempontjából. Ne gondolkozz! Kérjél szakorvostól segítséget!
2014. jan. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem okoskodásból mondom, de tényleg szakemberhez kell fordulnod ezzel. Pszichikai alapon történik ez veled, hogy ilyen "traumának" éled meg az orgazmust, és hogy nem tudod élvezni a szexet. És pont attól a naptól kezdve, amikor a felvilágosítást kaptad. Bár haladás, hogy tudod honnan és mikortól ered, így a szakember is könnyebben tud segíteni. Mert hiába mondja neked azt valaki, hogy "nem kell így, a szex az egy jó dolog, kezdd el élvezni, és tegyél félre minden rosszat ezzel kapcsolatban".. Egyáltalán nem ilyen egyszerű, mélyre kell ásni és gyökerestől megszüntetni a problémát, de csakis segítséggel sikerülhet. Remélem összejön.:)
2014. jan. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szóval egyedül nem is tudnám megoldani? Sejtettem, csak azért reménykedtem benne, hátha.

Köszönöm! :)

2014. jan. 25. 12:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is látogass meg egy szakembert, az a biztos.

Amikor én elkezdtem a szexuális életemet, eleinte én sem értettem azt, hogy ez miért jó, mit lehet benne élvezni és mivel jó pár alkalom eltelt, amíg én kerestem a kérdéseimre a választ, előbb utóbb elkezdtem beletörődni, hogy a szex a szükséges rossz, amire a srácok vágynak, a párom vágyik rá és ezért kell akkor is, ha nekem nem kifejezetten kellemes. Már bánom, hogy akkor erről nem beszélgettem senkivel, mert talán előbb jövök rá arra, amire magamtól csak évek múlva sikerült rádöbbennem. Nekem a szexet ugyanúgy meg kellett tanulnom élvezni, mint bármi mást. Nem ment úgy, hogy csak hátradőltem és jött minden magától... Megtanultam hogyan tudom elengedni magam és hogyan tudom a páromra hangolni magamat. Megtanultam tudatosan kikapcsolni az agyamat és megtanultam élvezni a szexet, eljutni az orgazmusig. Én ennek örülök és amióta ez így van, azóta élvezem igazán a szexet és mondom ki azt, hogy ez egy jó dolog, amire szükségem van.

Mivel a te problémád ennél kicsit összetettebb, ezért szerintem számodra nem lesz ilyen "egyszerű" a megoldás.

Egyáltalán miért érzed azt, hogy a szex rossz? Miért van rossz hangulatod, vagy lelkiismeretfordulásod orgazmus után?

2014. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

18:07

Fogalmam sincs. Ez olyan, mint hogy szereted-e az epres turmixot, vagy sem. Ha rágondolsz, és taszít már a gondolata is, akkor így érzel, nem tudod megmagyarázni. Viszont kajákat magától is megszerethet az ember, szóval ez kicsit más talán.

Nem bűntudatot érzek, hanem azt, mintha meghaltam volna belül. Egy szomorú, fájdalmas érzés, nem tudom, hogy honnan jön.

2014. jan. 26. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!