Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vívódok saját magammal,...

Vívódok saját magammal, melyik irányba menjek? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anorexiás voltam, nem jön meg azóta sem-2 éve, a melleim nem fejlődtek ki, elszeretnék menni nőgyógyászhoz, de nagyon félek, még sosem voltam és amúgy is még sose beszéltem erről senkinek sem.

Félek attól is, hogy még jobban meghízok mad a gyógyszertől meghízok.

Gondolom ösztrogén alapú fogamzásgátlót írna fel a doki,


2014. jan. 25. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát valamilyen módon ki kell fejlesztened legalább a másodlagos nemi jellegeket, és újra beindítani a hormonrendszeredet. _Mindenképpen_ menj a háziorvoshoz, aki tovább fog küldeni nem biztos, hogy csak nőgyógyászhoz. Nem csak ott okozhatott problémát az anorexia. Ne húzd, különben sohasem lesz normális életed!


Nem tudom, hogy a nőgyógyásztól, ha végül eljutsz odáig, fogamzásgátlót kapnál-e, de ha igen, nyugtasson meg, hogy én egy dekát se híztam tőle. Hozzáteszem, hogy ha kifejlődnek a melleid, attól várható néhány kilónyi hízás, lévén a mell szinte csak zsírszövet, és a női szervezetben a termékenység miatt szükség van a test más részein is zsírszövetre. Ha tényleg kigyógyultál már az anorexiából, nem szabad, hogy gondot okozzon, hogy nőies formájú tested lesz... Ha pedig nem gyógyultál ki, akkor a pszichológust is célozd be a háziorvos mellett.

Hajrá, nagyon szurkolok neked!

2014. jan. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Háziorvoshoz nem mehetek, itt nincs olyan, hogy titoktartás, az egész szomszédság megtudná, szüleim mindenki. Ezt nem akarom, tudom milyenek az emberek. Magánba meg nincs pénzem, gondolom nagyon sokba kerülne.

2014. jan. 29. 22:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy nincs olyan, hogy titoktartás.

Orvosként kötelessége a titoktartás, ha nem tart titkot, akkor feljelentheted, és elvesztheti a hivatása gyakorlásának a jogát.

Ha ennyire nem bízol benne, akkor pedig tessék háziorvost váltani!!


Amúgy, legyél őszinte magadhoz: szerinted a szüleid meg a szomszédaid nem tudják, hogy anorexiás vagy, amikor annyira vékony vagy, hogy még a melleid se fejlődtek ki? Most komolyan.

Szerintem ez most kifogáskeresés.


Ha sehogy se tudod rávenni magad, hogy háziorvoshoz menj először, akkor menj a nőgyógyászhoz, mindegy, csak menj valahová.

2014. jan. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszod és segítséged.

Nem tudom, egyszer belém jön az az érzés, hogy menjek el, de másnap már legyőz a félelem.

Vérvételre szerintem elküldenének, mai csak a háziorvosnál lehetséges.

Nem akarok, hogy kiderüljön.

2014. jan. 31. 17:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Bárki küldhet vérvételre. A nőgyógyász is. (A vérvétel céljától függően)

De ha ennyire nem bízol a háziorvosban, akkor tényleg jelentkezz át másikhoz.

2014. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!