Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért mondják a nők a menstruá...

Miért mondják a nők a menstruációra, hogy ~betegség?!

Figyelt kérdés
2014. jan. 27. 07:11
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Mert nem normálisak, mert nem képesek felfogni, hogy akkor egészséges a szervezet, ha ez rendszeresen megvan. És így egy indokkal többet találnak a hisztire.

30N

2014. jan. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem betegség, hanem egy szükséges rossz. :-(
2014. jan. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amiért sokan a normális terhességet is betegségként észlelik. Lehet nyavalyogni. Pedig mindkettő egy természetes állapot.
2014. jan. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért egy 14 évest még nem neveznék nőnek.Ne abból indulj ki.
2014. jan. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki 14 éves? A kérdező? Amúgy ezt a kifejezést már sok felnőtt nőtől hallottam.
2014. jan. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előtte lévő kérdés, feltevője. Gondolom ennek apropóján kérdezte.
2014. jan. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pár hete a nőgyógyász is úgy kérdezte, h mikor voltam utoljára beteg...rávágtam, h legalább egy éve, de lehet, h több. Kiakadt, h legalább egy éve nem menstruálok, és nem voltam orvosnál? Akkor jöttem rá, h mit akart, mondtam neki a dátumot, meg hogy szerintem a menstruáció nem betegség. Ezzel persze nem javítottam az egyébként se jó kapcsolatunkon, de orvos létére ne beszéljen már virágnyelven.
2014. jan. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
:))))
2014. jan. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es, ez kemény :D

Amúgy szerintem azért, mert sokaknak nagyon erős tüneteket okoz, fáj a hasuk, hánynak, akármi. Ha nekem ilyen lenne, lehet, hogy én is betegségnek tartanám...

Így, hogy semmi tünetet nem okoz, persze könnyen mondom mindig, hogy természetes dolog, semmi extra :D

2014. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyfajta szokás így hívni, ami kultúránként, családonként, lakhelyenként változik. A régi magyarok virágzásnak hívták. Abba is bele lehetne éppenséggel kötni. Természetesen mindenki tudja, hogy átvitt értelemben hívják "betegségnek". Nem kell ezen fenn akadni, okoskodni.
2014. jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!