Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14 éves lány vagyok.13 éves...

14 éves lány vagyok.13 éves korom óta menstruálok és betétet haszálok, de kiszeretnék próbálni a tampont, van itthon mert tesóm is azt használ de nem tudom hogy fogjak hozzá? és az nem gáz ha egy tamponnal "veszítem" el?

Figyelt kérdés

2014. jan. 27. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
A tampon nem veszi el a szüzességed! Azt csak fiúval tudod elveszíteni!
2014. jan. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem fogod vele elveszíteni. Addig szűz vagy, amíg férfivel nem voltál, és ez független attól, hogy megvan-e még a szűzhártyád vagy sem. De egyébként a szűzhártyán van egy természetes nyílás (azon jön ki a menstruációs váladék is) és ez többnyire elég nagy ahhoz, hogy egy mini tampon simán közlekedjen ki is, be is.


Amúgy nem egy nagy baleset. A tampon használati utasítását nyugodtan olvasd el, segít. Röviden annyi, hogy tiszta kézzel (!!!) kibontod a tampont, a zsinórt kihúzod és kicsit megrángatod, majd állj meg úgy, hogy felrakod valahova az egyik lábad, a mutatóujjad tedd a tampon talpára és így tedd be magadnak. Mélyre kell nyomni, egészen addig, amíg a mutatóujjad nagy része is el nem veszik a hüvelyben, mert úgy nem fogod érezni. Ha érzed, akkor nem toltad elég mélyre.


Elképzelhető, hogy amíg gyakorlatlan vagy, úgy érezheted, hogy nem tudod tovább tolni és még kilóg belőle egy pici vagy alig valamennyire van bent. Ez azért van, mert a hüvelyben van egy kifejezett irányváltás hátrafelé (a popsid felé) tehát ilyenkor a tampont hátrafelé kell próbálni tolni, és meglátod, hogy még megy mélyebbre is.


Kb ennyi. Csak vérzés mellett használd (különben nem fog felcsúszni se jól), és maximum 6 óránként cseréld. És tényleg olvasd el a használati utasítást, hasznos :)

2014. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is szűz voltam, amikor először kipróbáltam. Először nagyon nehéz volt feltenni, én sokat küszködtem vele, mert nem találtam az utat, nagyon szűk volt a hüvelybemenet, és eléggé fájt meg kellemetlen érzés volt. Amikor már fent volt nem lehetett érezni, csak amikor leültem szúrt egy kicsit, mert akkor éreztem hogy ott van. De hamar hozzá lehet szokni, és utána már nem is érzed.

Az előző jól leírt mindent, és legjobb ha akkor próbálod ki, amikor eléggé megvan, mert könnyebben fog felcsúszni.

2014. jan. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2014. jan. 27. 11:47
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Dehogyisnem tudod elveszíteni, de óvatosan próbáld és akkor nem lesz semmi baj.
2014. jan. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!