Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlót és antibiotikum...

Fogamzásgátlót és antibiotikumot is kell szednem 15 évesen. Nem lesz ebből később problémám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 panasszal is orvoshoz fordultam mostanában. Az egyik a bal mellemben észlelt csomó miatt. Először gyerekklinikán voltam a csomó miatt, megnézték, voltam már emlőultrahangon. Igazából nem tudom pontosan, vagy cisztám vagy tályogom van. Erre kaptam antibiotikumot, amit naponta háromszor kell szednem 5 napon át. A másik panaszom a rendszertelen menstruációm. Nyáron, nyár óta két havonta közel egy hónapig megvolt. Erre pedig fogamzásgátlót írt fel az orvos,amit már egy hete szedek, ennek ellenére dec. 28-a óta még mindig megvan, bár nagyon minimálisan, elég a tisztasági betét is.

Egy kicsit bizonytalan vagyok. Normális ez, hogy fogamzásgátlót és antibiotikumot is kell szednem 15 évesen? Milyen mellékhatásokra számítsak? (Az antibiotikumot csak holnap vagy holnapután kezdem szedni.)


2014. jan. 28. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlónál teljesen normális, ha az első 2 hónapban olyan gyenge vérzés van, mint amit írsz.

Az antibiotikum gyengíteni fogja a fogamzásgátló hatását, ez megint csak vérzéshez vezethet.

Igazából meg kellene beszélned az orvosoddal (aki a fogamzásgátlót adta), hogy mi a teendő antibiotikum szedésekor, mert lehet nem kellene a 7 napos szünetet tartanod most.

De szerintem orvost kellene váltanod, mert a nőgyógyászati problémádra nem hinném, hogy a fogamzásgátló volna 15 évesen a legjobb módszer...

2014. jan. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Én szedtem fog.gátlót 14 évesen ugyanerre a problémára, egy igen híres nőgyógyász írta fel, semmi bajom nincs, és azóta tabletta nélküli időszakaimban is pontos volt a menzeszem. Nem lesz semmi bajod. Alapvetően sztem a nőgyógyásztól is meg lehet kérdezni ugyanezeket a dolgokat, ő azért jobban meg tudja indokolni a saját döntését, mint a gyakoris válaszolók (szerintem). Itt azért többnyire mindenki csak kis igazságokat tud, az orvosok meg mégiscsak tanulnak valamit tizenvalahány évig.
2014. jan. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Ezt egy nőgyógyász doktornő írta:

""Rendszertelenül menstruáló nőknek fogamzásgátlót adni MŰHIBA!" - Ezt sok évvel ezelőtt határozta meg az Országos Szülészeti - Nőgyógyászati Intézet. A fogamzásgátló nem a rendellenességet szünteti meg - ami abból áll, hogy a hormon rendszere elégtelenül működik - hanem becsapja a pacienst, mert VÉRZÉST INDUKÁL 28 naponta, ami azonban nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés, és ez a beavatkozás az eredeti rendellenességet: a hormon rendszer hibáját még tovább rontja. Eredménye: amikor gyereket szeretne, még inkább nem lesz menstruációja.

A rosszul működő hormonrendszert nem elfojtani kell még jobban, hanem kijavítani! Ez persze sokkal nehezebb feladat, mint odalökni egy fogamzásgátló receptet, és ezzel becsapni a beteget! "

2014. jan. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

És ki ez a doktornő?

Nekem több ismerősöm is van, akinek ilyen fiatalon fog.gátlót kellett szedni.

Simán teherbe estek, amikor akartak.

Saját tapasztalatom nincs.

Az antibiotikum is be tud keverni.

2014. jan. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!