Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehetne tenni, hogy soha...

Mit lehetne tenni, hogy soha többé ne fájjon?

Figyelt kérdés
Menstruáció első napján szörnyen görcsöl a hasam évek óta. Ilyekor lazító fürdőt veszek és fájdalomcsillapítót. Ez jelentősen mérsékli a helyzetet. De annyira idegesítő és elgyengítő a fájdalmas görcsölés,hogy ilyenkor nagyon szenvedek.

2014. jan. 29. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
37%
Nekem kb 6 év után múlt el a fájdalmas menstruáció. Én is szenvedtem, mindenem fájt, erős hányingerem volt. Egyébként mióta fogamzásgátlót szedek, egyáltalán nem fáj.
2014. jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
41%

Lehet, hogy nem fáj, de tönkre vágja az érrendszered. Akármennyire is kicsi hormontartalmú nem egy nőt ismerek, akinek már stroke-ot vagy embóliát okozott, vagy ptx-et. Pedig sose dohányoztak.

Nagyon érdemes szedni, mert utána évekig nem esel teherbe. Én betiltanám ezt a sok szar tablettát.

2014. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Való igaz, hogy a fogamzásgátló csökkenti a fájdalmakat és a vérzés mennyiségét, DE az alkalmazásukra nézve teljes mértékben egyet értek az előttem szólóval. Tényleg nem vicc hogy veszélyesek lehetnek, ezt sokszor az orvosok el sem mondják. A görcsök enyhítésére én is forró fürdőt javasolnék, illetve vannak görcsoldó hatású gyógynövények (pl. cikafark, citromfű, gyömbér) is. Ha tényleg annyira durva fájdalmaid vannak, egy megbízható orvossal nem ártana megbeszélni, nem ijesztgetésképpen, de ha jól tudom ez pl. lehet az endometriózis tünete is.

[link]

2014. jan. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!