Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » S. O. S Mi legyen a következő...

S. O. S Mi legyen a következő lépés?

Figyelt kérdés
A barátnőm mellében talált az orvos egy kisebb csomót de az ultrahang már nem mutatta ki sőt semmi sem látszott, semmi elváltozás nem volt!
2014. febr. 4. 09:23
 1/10 Salx Narval ***** válasza:
Beszélni az orvossal és esetleg CT-kérni, ha nem biztos a dolgában.
2014. febr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem írtad mennyi idő telt el a csomó észlelése és az uh közt. az is lehet, hogy felszívódott. a havi önkontrollt érdemes megcsinálni menstruáció után, de ha továbbra se tapintja akkor nincs mit tenni. az orvos nem mondott semmit?
2014. febr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Talán csak megduzzadt tejmirigy. Ilyen előfordul menstruációs ciklustól függően is. Az utóbbi időben nekem fáj időnként egy bizonyos ponton, már mammográfián is voltam, de nem láttak semmit. Utána olvastam és azt írták, hogy begyulladhat pl. a tejcsatorna. Néha én is érzek csomócskákat, de úgy veszem észre, hogy egyszer ott van, egyszer nincs ott, szóval ne gondolj mindjárt a legrosszabbra, de ha nem múlik, vagy egyéb elváltozást is tapasztal, mindenképp erőltetni kell további vizsgálatokat.
2014. febr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kb 1 hónapja észleltük a csomót, voltunk uh-n is de a csomó még mindig ott van! Röntgent meg nem akarnak csinálni neki, mondván hogy még nincs 35 éves!
2014. febr. 4. 09:37
 5/10 A kérdező kommentje:

bárhová megyünk csak uh-val tudnak szolgálni!!

Én mondtam a barátnőmnek hogy menjen hátha vesznek a csomóból mintát de attól nagyon fél, főleg mert tényleg nem nagy csomóról van szó! Ha körül kéne írni azt mondanám akkora mint egy tarka bab!

2014. febr. 4. 09:40
 6/10 anonim ***** válasza:
menjetek CT-lézer mammográfiára. úgy működik mint a hagyományos CT csak nem ionizáló sugarat használ, hanem lézert. A másik lehetőség az MR. magáncégek(pl diagnoscan) oldalán vannak árak. az MR-t érdemesebb kontrasztanyaggal csináltatni.
2014. febr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Minden nő mellében vannak csomók a ciklus különböző pontjain, napokig vannak, aztán felszívódnak, aztán megint előjönnek következő hónapban. UH-val sokszor pontosabban meg tudják állapítani, mint mammográfiával. 3 hónap múlva a barátnőd menjen vissza a nőgyógyászához, kérje meg, hogy csináljon még egy UH-t vagy küldje el mammográfiára.
2014. febr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

uh-n már járt! De nem mutatott elváltozást!

Viszont a csomó még ott van! Ilyen lézeres meg röntgenes dolgok kilőve, mert a barátnőm még nincs 30!!! Nem érdekli őket hogy van egy csomó a mellében!!!

2014. febr. 5. 14:31
 9/10 anonim ***** válasza:

sem a lézer sem az mr nem okoz benne kárt...

egyik se ionizáló sugárzást használ.

2014. febr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nem rég múlt el a menzesze és még mindig ott a csomó!

szerintem marad az A terv és mintát vesznek neki belőle.

2014. febr. 17. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!