Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az ügyeleten írnak fel antibio...

Az ügyeleten írnak fel antibiotikumot felfázásra?

Figyelt kérdés
3 nappal ezelőtt felfáztam, folyamatosan pisilnem kell, fáj a pisilés, hőemelkedésem is volt. Másnap elkezdtem "kúrálni" magam. Vettem be tőzegáfonya kivonatos kapszulát, tőzegáfonya teát iszom, szedek C vitamint, 3-4 liter vizet iszom meg egy nap, napi kétszer sós, teafaolajas forró ülőfürdőben ülök, de a tünetek estére mindig visszatérnek és napközben is csak egy kicsit enyhülnek. Nem tudok már mit kezdeni ezzel, de hétvége lévén a háziorvosom nem rendel. Szerintetek az ügyeleten írnak fel antibiotikumot?

2014. febr. 8. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, a felfázás bakteriális fertőzés, hogy meg tudják állapítani pontosan milyen gyógyszer kell, illetve hogy egyáltalán fenn áll-e a betegség, vizeletvizsgálat kell. Legalábbis a lelkiiseretes orvosnál.
2014. febr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, írnak.
2014. febr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Írnak fel széles spektrumú antibiotikumot, ami szinte biztos, hogy használ. Ha nem hat esetleg, akkor el kell menni urológushoz és vizelet tenyésztést végezni. Legközelebb az első tüneteknél menj orvoshoz és ne kezelgesd házilag! Ez ugyanis fertőzés, gyógyszer kell rá.
2014. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elmentem az ügyeletre, ott az orvos Ciploxot írt fel, de ez nem volt a gyógyszertárban, ezért a hölgy, aki kiszolgált Ciprinolt adott helyette, azt mondta szedjem be mind a 10 darabot, napi kettőt. Tegnap be is vettem, mind a kettőt, az első után nem jelentkezett semmi mellékhatás, azonban éjszaka kétszer is rémálomból riadtam fel, vert a víz, majdnem elájultam. Egy kis idő múlva elmúltak ezek. Délután rendel az orvosom. Reggel bevegyem a gyógyszert vagy várjam meg, mit mond erre az orvos?
2014. febr. 10. 06:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy vedd be! Az antibiotikumnak NEM ez a mellékhatása! Azért, mert volt egy rémálmod, rögtön a gyógyszerre kell fogni?! Nem neuroleptikum ez!! Ha nem szeded végig, akkor nem gyógyulsz meg, sőt a bacik tovább szaporodnak és rezisztensek lesznek a gyógyszerre.
2014. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mellékhatásként írták a furcsa álmokat, hallucinációt,alvászavart, ájulást, többek között. Ezért bizonytalanodtam el.
2014. febr. 10. 14:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha meg valaki pont a gyógyszertesztelés közepén talál elhunyni szívrohamban, akkor beleírják a hirtelen halált is... Nem kell készpénznek venni a betegtájékoztatókat. :D
2014. márc. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!