Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hüvelygomba minden esetben...

A hüvelygomba minden esetben megfertőzheti a partnert?

Figyelt kérdés
Lefeküdtem egy sráccal, de óvszerrel védekeztünk..a hüvelyváladékból elkaphatja a gombát? vagy nem feltétlen lehet elkapni ha erős az immunrendszere? használok canestent 1 hete már, de néha még érzem azt a viszkető érzést. elég kellemtlen lenne neki megmondani mi a helyzet, főleg mert nem az igénytelenségem és a felelőtlenségem maitt, hanem az antibiotikum kezelés miatt alakult ki nálam.
2014. febr. 9. 10:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha már 1 hete Canestent használsz, de még mindig érzel viszketést, akkor itt jön az a dolog, hogy irány az orvos!!! Ugyanis ha valakinek olyan gombás fertőzése van, amire jó a Canesten, akkor 1 hét után az már rendbe teszi az illetőt.

És ha bármennyit is volt benned óvszer nélkül az a bizonyos srác vagy orálisan is foglalkozott veled, akkor igen, elkaphatta simán.

Csak azt nem rétem, hogy ha tudod magadról, hogy fertőzésed van, akkor mégis mi a fenének szexelsz? Amúgy bármilyen hüvelyi fertőzésre való kezelés ideje alatt tilos a nemi élet pont ezért! Ha nem magadat kezelgetted volna, hanem elmentél volna egyből orvoshoz, akkor ezt ott is megmondták volna.

És ha továbbra is tervezel ezzel a sráccal szexuális kapcsolatot, akkor pedig jobb elmondani, ugyanis férfiaknál általában tünetmentesen szoktak zajlani az ilyen fertőzések, vagyis nem is fog tudni róla, hogy fertőzése van, aztán megint együtt lesztek és ő visszaadja neked újra. Vagy éppen másnak, akivel együtt lesz.

2014. febr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem igaz első, mert a sima canesten krém külsőleg van, egyáltalán nem szabad belülre kenni és ha belül nem szüntetik meg a fertőzést akkor ugye hiába kenegeti kívül....canesten combival hatásos , hüvelytablettával, ez 3 nap alatt rendbeteszi általában.

Amúgy ha fertőzött váladékkal érintkezik a partner akkor bármilyen esetben megfertőződhet, de akár tünetmentes is lehet és ha újra lefekszel vele akkor visszafertőzhet, szájjal való szexre meg bele se gondoljunk ha meg van fertőzve....szóval szólj neki , mert ki tudja kinek a szájában jár majd, csúnya vége lehet.

2014. febr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

de akkor ő nem is fog viszketést tapasztalni meg semmit? de a hüvelygomba a szájon hogy jön ki?

sima canestent használtam, mert máskor elég volt az is..mentem korábban orvoshoz vele, annyit mondott, h használjak canestent és viszontlátásra..nem is azt a kombit írta, de olvastam, h van olyan..az 100%osan megszünteti úgy h ne térjen vissza? mert olvastam azt is h az immunrendszert kell megerősíteni és akkor nem jön vissza..(most C- vitamin, béres csepp, multivitamint szedek)

2014. febr. 9. 10:40
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Canesten combi 3-4 nap alatt megszünteti, utána megelőzés gyanánt lehet NATUR yoghurtba mártott tampont használni.
2014. febr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es!

Azt nem írta a kérdező, hogy csak krémet használt vagy kúpot és krémet egyaránt.

Annyira meg nem kell hülyének nézni, hogy ne tudnám, hogy hová való a krém és miért kell a kúp.

Sőt, saját magam soha nem állnék neki a saját fejemtől eleve Canesten-t használni, hanem én egyből megyek orvoshoz, hogy hüvelykenetet nézzenek, hogy konkrétan éppen mi okozza a problémáimat és így nincs felesleges probléma!

És kérdező, hogy te valóban csak kenőcsöt használtál, akkor nagyon rosszul tetted, ugyanis a kenőcs csak kívülről hatásos, a nemi szerv külső fertőzését tünteti el, és a tüneteket enyhíti vagy mulasztja el, de a fertőzés a hüvelyedben ott marad! Szóval nem is csodálkozom, ha nem jöttél rendbe...

2014. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De amúgy a hüvelyflórádat sem ártana rendbe tenni, mert ha az felborul, az egyenes út a fertőzéshez. Erre célszerű hüvelyflóra helyreállító készítményt venned a patikában, vény nélkül lehet kapni és ha legközelebb antibiotikumot kell szedned és azzal párhuzamosan odalent ilyet használsz, azzal megelőzöd, hogy antibiotikumos kezelés után kialakuljon egy fertőzés.
2014. febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

natúr joghurtos tampon???? anyám <facepalm>


1) igen, még óvszer mellett is el lehet kapni a hüvelygombát "a hüvelyváladékból elkaphatja a gombát?" honnan máshonnan kapná el?

2) orvos, lehetőleg ne az idióta, akinél voltál, hanem az, aki kenettenyésztést is csinál, szóval inkább bőr- és nemibeteg gondozó, mindkettőtöknek!

3) a lefeküdtem egy sráccal szövegből arra következtetek, hogy alkalmi a kapcsolat, vagyis lehet, hogy pont ő ragasztotta rád

4) megelőzésnek pl lactofeel, nem hülyeség tampon joghurttal

2014. febr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
akkor akinek teljesen erős az immunrendszere az is elkaphatja?
2014. febr. 9. 12:55
 9/14 anonim ***** válasza:

Már miért ne kaphatná el?

Nincs olyan, hogy valaki immunis egy bizonyos fertőzés ellen. El lehet kapni, max. nem alakul ki olyan mértékben a fertőzés, nem lesz olyan számban elszaporodva kórokozó.

De elkaphatja. És ezt kívülről senkiről nem lehet megállapítani, hogy mennyire erős az immunrendszere.

Ne agyalj ezen, hanem máskor gondolkozz és utána szexelj egy ilyen helyzetben!

2014. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös, nem írta, de teljesen logikus...

Kedves 7-es, próbáltad már a tamponos verziót? Nem? Akkor mit fikázod attól mert te minden szarral orvoshoz mész, meg ott élsz? Elmondom neked a kefíres tamponnál a kezdeti tünetekre nincs jobb és teljesen megszünteti a gondot, de nyugodtan tömd magad a mérgező szarokkal aztán majd vénségedre csodálkozol...

2014. febr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!