Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nogyogyaszom mondta, hogy...

Nogyogyaszom mondta, hogy valoszinuleg cisztam van. Ez lehet funkcionalis vagy daganatos, de nincs okom felni. Volt vaaki hasonlo helyzetben?

Figyelt kérdés
Mivel menzeszem vegen vagyok, lehet, hogy emiatt latszott es lehet, hogy funkcionalis, es nincs okom felni. - mondta a doktor ur. Ha visznt daganatos, akkor muteni kell. Kicsit megijjedtem, mikor mondta. Ket honap mulva vissza kell menjek. Volt mar valaki hasonlo helyzetben? Milyen kovetkezmenyei voltak?
2014. febr. 10. 14:05
 1/4 anonim válasza:

Én voltam ilyen helyzetben.

Nekem problémássá vált a vérzésem, konkrétan elhúzódott, a szokásos 4 nap helyett 10 napig tartott és én alapvetően emiatt kerestem fel a nőgyógyászt, aki ultrahangra küldött. Az ultrahang először egy 14 mm-es cisztát mutatott a bal petefészkemben, az orvosom azt mondta, hogy nem ad ez okot aggodalomra, de 3 hónap múlva megint nézessem meg. Addigra eltűnt, viszont lett egy másik, a jobb oldali petefészkemben. Orvos ezúttal is nyugalomra intett, ő valószínűsíti, hogy hajlamom van rá, és újabb panasz esetén van csak tennivaló. (Az nem derült ki egyébként, hogy miért húzódott el a vérzésem, de azóta ez nem fordult elő újra)


Először én is megijedtem, rögtön rákra gondoltam, meg minden, de mivel nem okoz panaszt, így megnyugodtam. Nagyjából :)


Veled mi a helyzet, mi a panaszod?

2014. febr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, pici volt kb. 2 cm, a vérzésem normális volt, nem okozott semmi panaszt. Egyszer viszont annyira fájt a hasam, hogy nem tudtam felkelni. Meg is műtöttek, mert kiderült, hogy azért fáj ennyire, mert megnőtt 10 cm-re

Én is féltem, de szerencsére szövettan is negatív lett.

Most már csak abban reménykedem, hogy többet nem lesz ilyen.

2014. febr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

En azert mentem el hozza, mert vagy ket alkalommal amikor egyutt voltam a baratommal, olyan erzesem volt mintha nyomodna a hasam. (Azt mondta az orvos, hogyha a ciszta miatt fajt, akkor az lehet, hogy daganatos). De azota nem fordult elo.


Ma voltam az orvosnal, es keszitett ultrahangot, es egy 4.57 cm-es cisztat latott nekem is a jobb oldalon. Azt mondta egyaltalan ne aggodjak emiatt, mert ahogy erzi (elegge puha), szerinte, csak egy funkcionalis ciszta, ami azert keletkezhetett mert a tuszo nem lyukadt ki (valahogy igy ertettem), de mindenkepp ket honap mulva menjek vissza, hogy ujra megvizsgalhasson.


Igazsag szerint, kicsit megijjedtem en is..., remelem nem daganatos.

2014. febr. 10. 14:22
 4/4 anonim válasza:
Ha ideges vagy nagyon emiatt, akkor esetleg azt tudom javasolni, hogy menj el egy másik rendelőbe, csináltass ott is ultrahangot, hátha két véleménnyel nyugodtabb vagy. Másodjára én magánrendelésre mentem ( fél éve Bp.-en 12000HUF volt)
2014. febr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!