Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 12 éves vagyok.30 kg. Nagyon...

12 éves vagyok.30 kg. Nagyon sovány vagyok, és anorexiásnak csúfolnak, de én rengeteget eszek, szokták is mondani hogy többet eszek mint a legkövérebb. Semmi nem áll jól rajtam, minden lóg, mell az nuku, sovány arc, gyér haj. Mit csináljak? Help

Figyelt kérdés
143 cm vagyok, és tényleg nem áll jól semmi, ami szélességben jó, az magasságban pici, és ez fordítva is igaz. Én sem tetszem saját magamnak, nemhogy másnak!! MIt egyek, hogy hízzak, egy kicsit mellre is, nem akarom hogy ilyen legyek! Tudom, hogy örüljek neki, lesz ez másképp, de nekem most fontos, és 12 évesnek nem normális az ingadozó 30 kg. Mindenhol fejletlen vagyok, mindenki mondja h kórosan sovány vagyok, de én eszek!! De mit? Vagy mit csináljak hogy felszedjek pátr kilót? Esteleg étrend? PL?? Légyszi segítsetek

2014. febr. 10. 19:19
1 2
 1/12 anonim válasza:
hányszor eszel egy nap ? és miket ?
2014. febr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Reggel, tízórai, délben, uzsi, vacsora. Reggelinél csak egy fél szendvicset, többet nem bírok, tízórainál egy péksüti, ebédnél nem túl sokat, mert rossz a kaja, uzsonna péksüti, vacsorára sokat, főtt ételt. Viszont délután rengeteget eszek 'csak úgy' itthon. Kéne étrend? mIlyen?
2014. febr. 10. 19:33
 3/12 anonim válasza:
Az étrendeddel szerintem sok baj nincs. Az jó alap, hogy sokszor eszel egy nap, de annyit kéne változtatni, hogy mindíg egy kicsitvel többet eszel meg, mint amennyit szoktál. Az elején nehéz lesz, mert a gyomrod össze van szűkülve, de ha erőlteted hogy mindig egy kicsivel többet eszel, akkor idővel kitágul és többet fogsz tudni megenni. Nekem bevált ez a módszer.
2014. febr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi!!! Tehát pl mennyivel egyek többet mint amennyit szoktam?
2014. febr. 10. 19:48
 5/12 ziory válasza:

Szia, én 11 évesen voltam 25kg, és kb egészen mostanáig (23) kórosan soványnak voltam titulálva. Mindig normálisan étkeztem, anyu minden nap elénk tett egy jó adag idénybeli gyümölcsöt :), így vitaminhiányom sem volt. A gimis időszak végére elértem az 50kg-t. Egyébként nem gondolnám, hogy a 143cm magasságodhoz annyira feltűnően vékony lennél, vagy csont és bőr, én anno a 165+ -hoz voltam 25kg:D.

Ha valami formát akarsz adni magadnak szerintem menj step-areobicozni, én élveztem:) Vagy valami más hasonló csapatos edzésre, együtt szórakoztatóbb és könnyebb mint egyedül. :)

Étrend külön nincs, egyél rendszeresen gyümit meg zöldséget, napi min. 1x meleg ételt, és majd kialakul. Beszélgess anyuddal, hogy ő hogy nézett ki ilyen korában, mert azért ez öröklött genetika. Még csak 12 vagy, most kezd a gyerektested felnőtté átalakulni. Adj pár évet magadnak! :)

2014. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2014. febr. 10. 20:07
 7/12 anonim válasza:

hát minimum a dupláját kéne, de ez azonnal úgysem fog menni

pl reggelire az a fél szendvics az olyan mintha nem is ettél volna semmit

meg gondolom nem sportolsz/edzel semmit, pedig az is megnövelhetné az étvágyad és formálná az alakod is főleg ha szedsz magadra egy kis izmot is pl comb has fenék

2014. febr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
heti kétszer 2 órát sportolok, tánc. az számít? És köszi
2014. febr. 10. 20:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy teljes vérképet jó lenne csináltatni TSH-val.
2014. febr. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vagy vannak étrendkiegészítő vitaminok is, amik segítik a hízást.
2014. febr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!